REKLAMA

Gmina Smyków z najwyższą frekwencją w województwie. Otrzymają wóz strażacki?

Wczoraj podczas II tury wyborów prezydenckich najwyższą frekwencję w województwie świętokrzyskim odnotowano w gminie Smyków, gdzie wyniosła ona aż 75,61%. Prawdopodobnie to właśnie tam trafi wóz strażacki z II edycji „Bitwy o wozy” – akcji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

REKLAMA

Przypominamy, że „Bitwa o wozy” to profrekwencyjna akcja, dzięki której wozy strażackie o wartości około 800 tysięcy złotych trafią do tych gmin, które w poszczególnych województwach odnotowały najwyższą frekwencję. W pierwszej edycji ministerstwo rozdawało 16 pojazdów – po jednym na gminę w danym województwie, która osiągnęła największą frekwencję. Teraz jest to aż 49 wozów – po jednym na każde dawne województwo.

REKLAMA

W II edycji akcji nie będą jednak uznawane głosy osób biorących czynny udział w wyborach poza miejscem swojego zamieszkania. Jak mówi nam wójt gminy Smyków Jarosław Pawelec, wszystko wskazuje na to, że wóz trafi właśnie do nich, jednak osoby przyjezdne nie zostały jeszcze podliczone i odjęte z ogólnej frekwencji gminy. Gdy pojawi się oficjalna informacja, która potwierdzi zwycięstwo gminy Smyków w „Bitwie o wozy” na pewno Państwa o tym poinformujemy w osobnym artykule.

 W pierwszej edycji w województwie świętokrzyskim pojazd wygrała  gmina Masłów, w której frekwencja w I turze wyborów wyniosła 69,98%. Bardzo blisko zwycięstwa z naszego regionu była gmina Ruda Maleniecka, gdzie frekwencja sięgnęła 65,98%. Tym razem również osiągnięto tam bardzo dobry wynik, jednak niewystarczający do zwycięstwa wozu. Wyniósł on 72,23%.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *