REKLAMA

Gminny Dzień Sportu w Radoszycach z otwarciem bieżni [wideo, zdjęcia]

W piątek miał miejsce Gminny Dzień Sportu w Radoszycach. W zawodach rywalizowały szkoły i przedszkole z terenu gminy. Podczas wydarzenia odbyło się uroczyste otwarcie nowej bieżni lekkoatletycznej.

REKLAMA

Na stadionie pojawili się: członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Mariusz Gosek, Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik,  wizytator Kuratorium Oświaty Piotr Gajek, przewodniczący Rady Miejskiej Miasta i Gminy Radoszyce Marian Jankowski oraz inni radni i dyrektorowie placówek oświatowych.

Organizatorem Gminnego Dnia Sportu w Radoszycach był burmistrz miasta i gminy Radoszyce Michał Pękala wspólnie z miejscowymi urzędnikami – “Mamy akademię Skry Bełchatów, mamy grupę naszych młodych piłkarzy i seniorów, natomiast stwierdziliśmy razem z dyrekcją, że lekkoatletyka nie do końca jest reprezentowana w naszej gminie […] Lekkoatletyka jest bardzo ważnym elementem, ponieważ sport to zdrowie, a pamiętajmy o tym, że jak będziemy mieli zdrowe społeczeństwo to na pewno będziemy mieli intensywność w pomysłach, realizacji różnych obiektów sportowych na terenie naszej gminy” – opowiadał nam Michał Pękala.

REKLAMA

Na wydarzeniu doszło do uroczystego otwarcia tartanowej bieżni 400 metrowej wraz ze skocznią w dal. Inwestycja opiewała łącznie na 600 tysięcy złotych, z czego 50% to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Rekreacji.

Dzień sportu był skierowany do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych gminy. Brali oni udział w konkurencjach takich jak biegi na 60, 200 czy 400 metrów, skok w dal czy pokazowy mecz badmintona. Odbył się również pokazowy trening młodzieżowej sekcji klubu piłki nożnej Partyzant Radoszyce.

Dla każdego uczestnika wydarzenia przygotowane były nagrody oraz poczęstunek, z kolei na zwycięzców zawodów sportowych czekały medale. Pośród atrakcji znalazły się również gry i zabawy dla przedszkolaków prowadzone przez grupę animacyjną.

Zdjęcia (Piotr Malinowski):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *