REKLAMA

Gowarczów: Kolejne drogi wyremontowane dzięki udanej współpracy [wideo, zdjęcia]

Włodarze powiatu koneckiego dzięki współpracy z samorządowcami z gminy Gowarczów wyremontowali pięć odcinków dróg powiatowych o łącznej długości niemal trzech kilometrów. 

REKLAMA

Odcinki jezdni powiatowych, które uległy poprawie przedstawiła nam na jednej z dróg w Giełzowie wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Koneckiego Jolanta Pacocha.

„Ta droga została już ukończona, była to droga szutrowa z gęstą zabudową, poprawi to bardzo dojazd mieszkańców do ich posesji. Została wykonana również tzw. obwodnica Giełzowa, został wykonany niewielki odcinek drogi w miejscowości Kurzacze, a już prawie ukończone, bo jeden odcinek między Rogówkiem a Baczyną został już oddany do użytku, a w drugim do wykonania zostało utwardzenie poboczy”  – opowiada nam Jolanta Pacocha.

REKLAMA

Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu zapowiada także kolejne inwestycje na drogach powiatowych w gminie Gowarczów.

„Jest na ukończeniu dokumentacja projektowa odcinka między Bernowem a Giełzowem o długości 1300 metrów. Został również złożony wniosek o dofinansowanie na tę drogę, jeśli je dostaniemy – zostanie wykonana […] Chciałam jeszcze dodać, że w najbliższym czasie zostaną wyczyszczone rowy w miejscowości Bernów wraz z przepustami” – dodaje Jolanta Pacocha.

Wśród dotychczasowych inwestycji wyremontowano niemal trzy kilometry jezdni o łącznej wartości prawie 900 tysięcy złotych. Prace były finansowane przez powiat konecki i gminę Gowarczów w systemie „pół na pół”.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *