REKLAMA

Grzegorz Piec i Andrzej Szejna komentują wybory [wideo]

W Wyborach Parlamentarnych w kraju, jak i w powiecie koneckim zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość. Dla nas ważną informacją jest, że Konecczyzna po latach przerwy będzie miała swojego posła. Został nim urodzony w Izabelowie pod Końskimi Andrzej Szejna z Lewicy. U nas lider PiS w regionie Grzegorz Piec oraz poseł Szejna komentują minione wybory. 

REKLAMA

Grzegorz Piec to starosta konecki, ale i szef struktur Prawa i Sprawiedliwości w powiecie koneckim. W wyborach startował z dalszego numeru na liście i zdobył 2788 głosów – „Przede wszystkim pragnę podziękować kolejny raz mieszkańcom powiatu koneckiego za poparcie, które udzielili kandydatom Prawa i Sprawiedliwości. To kolejne wybory gdzie PiS wygrywa, a to się teraz wydarzyło jest dominacją. W całym powiecie fantastyczny wyniki PiS. Cieszę się, że ja i Ula Przygodzka startując dołożyliśmy cegiełkę do tego sukcesu. Tylko się cieszyć, a od dzisiaj bierzemy się do następnej pracy […] Ja się cieszę, że dołożyłem tę cegiełkę, bo te blisko 3 tysiące głosów było potrzebne liście. Nie podchodziłem do tego, że to będzie mój wynik. Trzy miesiące temu dopiero wygrałem jedne wybory i chciałem się tym nacieszyć. Trzeba było jednak walczyć i walczyłem dalej. Cieszę się, że dołożyłem te swoje głosy, lista jest silna, kandydaci są bardzo dobrzy. Cieszę się, że zostaje i że będę mógł robić to co chcę robić” – komentuje i dziękuje Grzegorz Piec.

REKLAMA

Andrzej Szejna, który podczas wieczoru wyborczego w Kielcach płakał z radości patrząc na wynik Lewicy jest zachwycony ilością głosów, które zdobyło ugrupowanie oraz on sam. Już teraz zapowiada uruchomienie w Końskich swojego biura poselskiego –„Jestem ogromnie szczęśliwy z tego wyniku, który osiągnęła Lewica – Sojusz Lewicy Demokratycznej. Zarówno w Polsce, w województwie świętokrzyskim, a szczególnie w moich rodzinnych Końskich, gdzie uzyskałem drugi wynik po Zbigniewie Ziobrze, a Lewica jako cała lista osiągnęła wynik wspaniały. To jest początek naszej pracy, wróciliśmy do Parlamentu. Wszystkie nasze obietnice dotyczące inwestycji w ochronę zdrowia, pracy minimalnej, bezpłatnych leków, a przede wszystkim moje dotyczące mojego rodzinne miasta i województwa świętokrzyskiego obiecuję, że będziemy forsować w Sejmie RP. Jeszcze raz kłaniam się i serce mi się ścisnęło jak ten wynik zobaczyłem. Mój osobisty wynik to wynik lepszy o 10 tysięcy głosów niż cztery lata temu. Ja wierzyłem głęboko w to, że Lewica te wybory przejdzie, że wróci do Parlamentu, że SLD będzie miało swoich reprezentantów. Natomiast mój osobisty wynik mnie strasznie pozytywnie zaskoczył, bo to dla mnie zaszczyt, że tyle osób mi zaufało i byłem ogromnie wzruszony. Szczególnie, że w Końskich to się też stało i naprawdę obiecuję nie zawieść […] Uzgodniłem już z przewodniczącym SLD w powiecie Robertem Plechem, że otwieram biuro, myślę że nastąpi to bardzo szybko. Wkrótce ogłosimy gdzie ono będzie i myślę, że to nastąpi już krótko po tym jak zostanę zaprzysiężony na Posła na SEJM RP” – mówił nam Andrzej Szejna, poseł z ramienia Lewicy.

Przypomnijmy, że zaprzysiężenie nowych posłów powinno mieć miejsce w ciągu miesiąca od daty wyborów.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *