REKLAMA

Hala w Bedlnie gotowa! Przy dwójce praca wre! [wideo, zdjęcia]

Przy kompleksie szkolnym w Bedlnie powstała piękna, nowoczesna hala sportowa. Już od 1 września uczniowie, ale i mieszkańcy okolicznych wiosek będą mogli korzystać z tego obiektu. Hala sportowa budowana jest także w Końskich przy Szkole Podstawowej nr 2, ale tutaj prace potrwają jeszcze kilka miesięcy. 

REKLAMA

„Hala Sportowa przy ZPO w Bedlnie została zgłoszona przez wykonawcę do odbioru. Trwają odbiory techniczne i w zasadzie od 1 września będzie mogła służyć uczniom, choć pozostaje jeszcze kwestia wyposażenia jej w urządzenia, które są niezbędne by zajęcia WF mogły się tam odbywać, ale sam budynek jest gotowy” – informuje Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

Hala w Bedlnie według kosztorysów miała kosztować nieco ponad 2 miliony złotych, a 800 tysięcy to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu.

REKLAMA

Tak szybko korzystać z hali sportowej nie będą mogli uczniowie innej placówki  z gminy Końskie. Mowa o podstawówce nr 2 –„Nie ma szans na to by rozpocząć tam naukę szkolną od 1 września, choćby dlatego, że umowa przewiduje, że to od 1 września 2024 roku ma być gotowa. Wykonawca deklarował, że postara się wykonać halę do końca tego roku kalendarzowego, a ponieważ to ten sam wykonawca, który prowadził budowę w Bedlnie, więc koncentrując siły tam, tutaj pozostawił, można powiedzieć, opuszczoną tę budowę. Teraz obserwujemy intensyfikację prac przy dwójce i mamy nadzieję, że uda się doprowadzić do szczęśliwego zakończenia i jeszcze w tym roku szkolnym ta hala zacznie żyć sportowym życiem” – dodaje Obratański.

Budynek przy Szkole Podstawowej nr 2 ma być większy. Będzie to hala pełnowymiarowa, wyposażona w około 400 miejsc dla widowni. Wartość tej inwestycji to około 15 mln złotych, a 80% tej kwoty to dofinansowanie z tzw. Polskiego Ładu. Hala będzie połączona z budynkiem szkoły.

Wykonawcą obu sportowych obiektów jest firma PERMIR z Kielc.

Zdjęcia:

Hala sportowa w Bedlnie

Hala w SP nr 2 w Końskich

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *