REKLAMA

Hale w Górnikach i Wilczkowicach już pną się do góry! [wideo]

Już powstają hale sportowe przy szkołach podstawowych w Górnikach oraz Wilczkowicach w gminie Radoszyce. Wykonawca deklaruje, że te ważne dla szkolnych społeczności inwestycje zostaną zrealizowane przed terminem wskazanym w umowie. 

REKLAMA

„Na tę chwilę na terenie miasta i gminy Radoszyce mamy zakontraktowane 31 milionów złotych na inwestycje, z czego ponad 2,9 mln pochodzi z budżetu naszej gminy, a reszta jest ze środków zewnętrznych. Teraz jesteśmy w Górnikach, gdzie podobnie jak w Wilczkowicach budujemy hale sportowe. Kilka dni temu było otwarcie tych inwestycji i jak widzimy prace idą pełną parą. Na to mamy czas do końca roku 2023, ale jak powiedział wykonawca prawdopodobnie uda się to zakończyć przed czasem. Na te inwestycje oraz na termomodernizacje Kłucka i Kapałowa mieliśmy środki z Polskiego Ładu w wysokości 4,5 mln złotych, a resztę czyli 1,5 mln złotych pochodziło z naszego budżetu „ – tłumaczy Michał Pękala, burmistrz miasta i gminy Radoszyce.

REKLAMA

Ten w sumie warty 6 milionów złotych projekt, który dotyczy czterech wspomnianych placówek edukacyjnych realizuje firma „Dom z Klasą” –„Pogoda pozwala nam pracować tutaj codziennie. Zaczęliśmy kilka dni temu. Na tę chwilę mamy przygotowaną izolację fundamentów. Na budowie w Wilczkowicach mamy już przygotowaną ławę fundamentową. Prace są prowadzone zgodnie z harmonogramem i na pewno wyrobimy się do 14 października przyszłego roku” – mówi Bartłomiej Naporowski, przedstawiciel wykonawcy.

Z kolei częściowe termomodernizacje szkół w Kłucku oraz Kapałowie zostały zakończone jeszcze przed rozpoczęciem budów hal sportowych. Przypomnijmy, że zgodnie z założeniami rekreacyjne obiekty mają służyć nie tylko uczniom, ale po godzinach zajęć także wszystkim zainteresowanym korzystaniem z nich mieszkańcom. O dalszym przebiegu robót budowlanych będziemy Państwa informować. Hale na pewno pokażemy też w naszej telewizji już po ich otwarciu.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *