REKLAMA

104. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości w Końskich. Program

Uroczyste złożenie wiązanek z okazji Święta Niepodległości będzie miało miejsce w piątek 11 listopada przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego w Końskich pod Pomnikiem Wdzięczności. Po nim dalsza część obchodów w Kolegiacie św. Mikołaja. 

REKLAMA

Przedstawiamy szczegółowy program obchodów niepodległościowych w Końskich.

REKLAMA

W piątek 11 listopada rozpoczęcie uroczystości o godzinie 11:20 pod Pomnikiem Wdzięczności przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego w Końskich. Tam nastąpi złożenie okolicznościowych wiązanek, ale i krótka część artystyczna. O godzinie 12:00 przemarsz ulicami miasta do Kolegiaty pw. św. Mikołaja w Końskich. O 12:15 msza święta w intencji Ojczyzny i program słowno-muzyczny pt. „Ojczyzna w sercach się zaczyna”. 

Wcześniej, bo już w czwartek 10 listopada Święto Niepodległości w mieście i gminie Końskie rozpocznie uroczysty program artystyczny pod tytułem „Dla tej, co nie zginęła! Sekretem szczęścia jest wolność, a sekretem wolności jest odwaga”. Uroczystość odbędzie się  o godzinie 13.30 w Zespole Placówek Oświatowych w Modliszewicach. Przygotowują ją nauczyciele i uczniowie tej szkoły.

Zapraszamy do udziału!

 

REKLAMA

One thought on “104. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości w Końskich. Program

  1. Kaczor pisze:

    Tylko niech Dudu nie przyjeżdża na obchody bo znowu będzie wstyd na całą Polskę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *