REKLAMA

Handel BTC – jak można zarabiać pieniądze na Bitcoinie?

[artykuł tylko dla pełnoletnich, materiał sponsorowany] Na przestrzeni ostatnich dwóch lat kryptowaluty jeszcze bardziej zyskały na popularności wśród inwestorów na całym świecie. Kapitalizacja rynkowa najważniejszego aktywu cyfrowego, Bitcoina (BTC), wyniosła w kwietniu 2022 roku ponad 750 mld dolarów. W związku z tym, wiele osób szuka możliwości, aby rozpocząć handel BTC. Niniejszy artykuł porusza kwestię tego, jak można zarabiać na Bitcoinie, zapewniając sobie intratne zyski.

REKLAMA

Na przestrzeni ostatnich dwóch lat kryptowaluty jeszcze bardziej zyskały na popularności wśród inwestorów na całym świecie. Kapitalizacja rynkowa najważniejszego aktywu cyfrowego, Bitcoina (BTC), wyniosła w kwietniu 2022 roku ponad 750 mld dolarów. W związku z tym, wiele osób szuka możliwości, aby rozpocząć handel BTC. Niniejszy artykuł porusza kwestię tego, jak można zarabiać na Bitcoinie, zapewniając sobie intratne zyski.

REKLAMA

Handel BTC – w jaki sposób najlepiej zacząć?

Jeżeli nie masz doświadczenia na polu inwestycji w kryptowaluty, handel BTC możesz rozpocząć przy pomocy brokera. W sieci funkcjonuje sporo wygodnych platform inwestycyjnych, które pozwalają na zakup aktywów cyfrowych. Wejście na rynek odbywa się przy użyciu walut fiat, zaś zgromadzone krypto przechowuje się w specjalnym portfelu.

Zarabiać pieniądze na Bitcoinie możesz dzięki dynamicznym narzędziom handlowym w ramach platform działających jako giełda krypto. W tym przypadku warto przygotować odpowiednią strategię inwestycyjną, albo posłużyć się nowoczesnymi narzędziami ułatwiającymi wymianę kryptowalut. jeśli chcesz handlować bitcoinami, immediate edge jest właściwym miejscem.

Handel Bitcoinem – co warto wiedzieć na początek

Handel BTC opiera się na wykorzystaniu zmienności ceny kryptowaluty w parach z innymi aktywami cyfrowymi lub walutami fiat. Śledząc wskaźniki BTC/USD lub BTC/PLN warto opierać się na wykresach świecowych. Pozwalają one wybrać dogodny moment na zakup oraz sprzedaż Twoich kryptowalut.

Należy mieć na względzie, że aktywa cyfrowe są wysoce niestabilne, a ich wartość potrafi zmieniać się bardzo dynamicznie. Co więcej, giełdy krypto działają w trybie 24/7, a to oznacza, że godziny handlu są wydłużone w porównaniu do tradycyjnego handlu Forex. Spośród wszystkich dostępnych walut krypto, zarabiać pieniądze na Bitcoinie jest znacznie wygodniej ze względu na szereg dostępnych technik handlowych.

Jeżeli interesuje Cię handel krypto i chcesz zarabiać pieniądze na Bitcoinie, możliwości w tym zakresie są praktycznie nieograniczone. Należy podkreślić, że wnikliwe obserwacje rynku kryptowalut to niezwykle interesujące zajęcie. Sam próg wejścia zależy tylko i wyłącznie od Ciebie – w przypadku krypto możesz kupić tylko część aktywu, aby rozpocząć inwestycję.

Automatyka? Handel BTC z AI

Rynek krypto rozwinął się w ostatnich latach do tego stopnia, że inwestorzy mogą dziś korzystać ze sztucznej inteligencji w zakresie swoich inwestycji. Handel BTC z AI to niezwykłe ułatwienie, które automatyzuje kupno i sprzedaż aktywów na platformie giełdowej. Robot Bitcoin bazuje na algorytmach, aby w efekcie zmaksymalizować zyski przy sporej oszczędności czasu.
Handel BTC z AI znacznie ogranicza czynnik ludzki, a więc działanie pod presją czy w wyniku emocji. Zautomatyzowany robot sam kupuje aktywa po najniższej cenie, a sprzedaje, gdy wskaźniki idą w górę. Dzięki temu, zarabiać na handlu BTC możesz o wiele skuteczniej i to przy minimalnym wkładzie własnym. Warto wypróbować bota krypto, tym bardziej, jeśli nie masz zbyt dużo czasu na bieżące analizy rynku aktywów cyfrowych.

Inwestycja w krypto a płynność finansowa

Korzystając z platform inwestycyjnych do handlu krypto można znacznie usprawnić swoją płynność finansową. Pojęcie to dotyczy sytuacji, w której mierzy się sprawność wymiany w parach krypto/fiat bez wpływu na ceny. W przypadku kryptowalut trudno mówić o płynności, gdy handel BTC funkcjonuje na wielu giełdach jednocześnie. Brak centralnego sterowania i regulacji rynku przekłada się na mniejszą stabilność operacji finansowych.

W jaki sposób można uzyskać lepszą płynność? Otóż, wielu brokerów wykorzystuje dane z licznych giełd jednocześnie, tym samym dostarczając bardziej trafne analizy. Dla przeciętnego użytkownika giełdy krypto oznacza to szybszą finalizację transakcji, a także minimalizację kosztów operacyjnych.

Jak zarabiać pieniądze na Bitcoinie: krótko- czy długoterminowo?

Każdy, kto miał do czynienia z inwestycjami giełdowymi wie, że strategie dzielą się na krótkofalowe i długoterminowe. Jak zarabiać pieniądze na Bitcoinie? Krótkofalowo traderzy skupiają się na dynamicznej wymianie aktywów, często z wykorzystaniem robotów AI. Z kolei długoterminowe inwestycje wiążą się z oczekiwaniem na możliwie najlepszą hossę na giełdzie.

Która metoda jest bardziej skuteczna – to zależy od osobistych oczekiwań inwestorów. Handel BTC ma sporo zalet w obu przypadkach, choć ich natura bardzo się od siebie różni. Każdy trader powinien samodzielnie wyznaczyć sobie cele, a następnie postępować zgodnie z założeniami konkretnej strategii handlowej. Warto dodać, że spora liczba inwestorów wykorzystuje krótkie i długie pozycje handlowe w tym samym czasie.

Handel BTC – czy w 2022 roku wciąż da się zarobić? Podsumowanie

Myślisz, że Bitcoin swoje złote lata ma już za sobą? Nic bardziej mylnego – wiele wskazuje na to, że najlepsze czasy dopiero przed nami. Po ATH w listopadzie 2021 na poziomie przekraczającym wartość 65 tysięcy dolarów, kurs BTC/USD wciąż utrzymuje się powyżej wartości 35 tys. Dynamika rynków kryptowalutowych ma to do siebie, że potrafi być nieprzewidywalna i skutkować sporymi wahaniami cen na giełdach.
Co to oznacza dla początkujących traderów, którzy chcą rozpocząć handel BTC w 2022 roku? Na Bitcoinie wciąż da się zarobić, a przy właściwych analizach można odpowiednio przygotować swoje strategie kupna i sprzedaży. Warto skorzystać też z handlu AI przy użyciu zautomatyzowanych narzędzi inwestycyjnych.
Przyszłość finansów zdecentralizowanych pisze się na naszych oczach, więc każdy moment jest dobry, aby rozpocząć trading. Tym bardziej, że długofalowo cena Bitcoina i innych kluczowych kryptowalut będzie rosła.

materiał partnera

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *