REKLAMA

Historyczny moment. Pierwsza matura w Radoszycach! [wideo, zdjęcia]

We wrześniu 2018 roku w Radoszycach po raz pierwszy ruszyła szkoła średnia. Centrum Kształcenia Ustawicznego Patronus uruchomiło w budynku przy ulicy Szkolnej Liceum Ogólnokształcące i Szkołę Policealną. Dziś odbyła się tam pierwsza, historyczna dla Radoszyc matura. 

REKLAMA

„Rozpoczęliśmy współpracę we wrześniu 2018 roku. Też wtedy pisaliśmy historię i dzisiaj jest efekt tej współpracy” – mówi nam Michał Pękala, burmistrz miasta i gminy Radoszyce.

Efekt ten to przystąpienie do matury 17 uczniów z miejscowego Liceum Ogólnokształcącego. Punktualnie o godzinie 9:00 otrzymali oni szablony maturalne z języka polskiego na poziomie podstawowym. Zanim jednak to nastąpiło kilka słów skierował do nich burmistrz Radoszyc Michał Pękala:

REKLAMA

„Wierzę w Was gorąco, że będą punktacje bardzo wysokie i zdacie tę maturę. Pamiętajcie o tym, że inwestycja w wiedzę przynosi największe zyski. Tego Wam życzę w tym trudnym czasie, bo wiemy o tym, że przygotowania nie były łatwe. Nie tylko u Was, ale i w szkole podstawowej mieliśmy pracę online. Trzymam za Was kciuki i życzę wszystkiego dobrego” –  przemawiał do zgromadzonych burmistrz Pękala.

Wyjątkowość chwili i wkład samorządu w stworzenie w Radoszycach szkoły średniej podkreślała też jej dyrektor –„Bardzo bym chciała podziękować p. burmistrzowi, że nam udostępnił tę szkołę i że jesteśmy w stanie tutaj zdawać maturę. Generalnie ta szkoła powstała wyłącznie dzięki panu burmistrzowi. Jeszcze raz dziękuję i wszystkim życzę powodzenia” – Monika Gworek, dyrektor CKU Patronus w Radoszycach.

Matura z języka polskiego to początek egzaminacyjnego maratonu dla młodzieży. W środę abiturienci będą mierzyć się z matematyką, a w czwartek z językiem obcym nowożytnym. U nas codziennie znajdziecie informacje o egzaminach i pomaturalne sondy.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz