REKLAMA

I Liceum Ogólnokształcące. Wielkie tradycje i znakomity poziom nauczania

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą rekrutacyjną na rok szkolny 2020/2021 przygotowaną przez kadrę I Liceum Ogólnokształcącego w Końskich. Szkoła zaprasza do aplikowania do jednej z trzech klas o różnych rozszerzeniach naukowych. Wszystkie szczegóły dotyczące możliwości złożenia dokumentów udzielane są telefonicznie oraz mailowo: [email protected], (41)260 49 12 lub (41)260 49 14. Szczegóły znajdziecie też TUTAJ. Poniżej firm promocyjny i więcej informacji. 

REKLAMA

REKLAMA

STARY to nie tylko Szkoła, to sposób życia ! Udostępnij! #stary #staryalejary #1LO #końskie Dziękuję Kacper Wawrzyńców za realizację filmiku!

Posted by Joanna Stołowska on Friday, 8 May 2020

Informacja o planowanym naborze na rok szkolny 2020/2021
I Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich

Nazwa i adres szkoły

Typ szkoły

Klasa

Przedmioty nauczane w zakresie rozszerzonym

Planowane języki obce

Planowana liczba oddziałów

Planowana liczba uczniów

I Liceum Ogólnokształcące
im. Komisji Edukacji Narodowej
w Końskich

liceum ogólnokształcące

1A

j. angielski

j. niemiecki

j. francuski

j. rosyjski

1

28-30

Grupa 1A1

Język polski

Historia

Wos

Grupa 1A2

Język polski

Biologia

Język obcy

1B

j. angielski

j. niemiecki

j. francuski

j. rosyjski

1

28-30

Grupa 1B1

Matematyka

Fizyka

Informatyka

Grupa 1B2

Matematyka

Geografia

Język obcy

1C

Biologia

Chemia

j. angielski

j. niemiecki

j. francuski

j. rosyjski

1

28-30

Popularny „Stary Ogólniak”, który mieści się w Końskich przy ulicy Kapitana Stoińskiego to najstarsza i najbardziej utytułowana szkoła średnia w powiecie koneckim.  To także szkoła z niezwykłą atmosferą. Tym razem kadra szkoły zachęca do aplikowania do jednej z trzech klas:

Klasa A (grupy A1 i A2) – humanistyczno-prawna.
z zajęciami edukacyjnymi realizowanymi w zakresie rozszerzonym z języka polskiego, historii oraz wiedzy o społeczeństwie lub języka polskiego, biologii i języka obcego.

Masz duszę humanisty? Nic, co ludzkie nie jest Ci obce. Lubisz dyskutować, czytać. Piszesz wiersze, pamiętniki, być może prowadzisz własny blog? Interesujesz się literaturą, muzyką, filmem, teatrem. Drzemie w Tobie artystyczna dusza i mówią, że jesteś urodzonym aktorem. A może interesujesz się historyczną przeszłością, uważnie śledzisz bieżące wydarzenia polityczne, społeczne w kraju i na świecie? W przyszłości chcesz zostać dziennikarzem, politologiem, prawnikiem? Jeśli tak, ta klasa jest specjalnie dla Ciebie! Klasa humanistyczna nie tylko doskonale przygotuje Cię do matury z języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, czy historii na poziomie rozszerzonym. Wyjazdy do kina, teatru, muzeów pogłębią także Twoją wiedzę o szeroko rozumianej kulturze. Doszlifujesz swój warsztat literacki. W naszej szkole nauczymy Cię, jak odpowiednie dać rzeczy słowo. Zdobędziesz dodatkowe umiejętności potrzebne do analizy i interpretacji różnorodnych tekstów kultury. Staniesz się nie tylko jej świadomym odbiorcą, ale i twórcą. Weźmiesz udział w przygotowaniu nietuzinkowych akademii i przedstawień teatralnych. Będziesz mógł rozwijać swoje zainteresowania i pogłębiać swoją wiedzę, biorąc udział w olimpiadach, konkursach przedmiotowych, literackich, recytatorskich.
Klasa humanistyczna odpowiednio przygotuje Cię do podjęcia studiów na kierunkach filologicznych, historycznych, dziennikarstwie, kulturoznawstwie, prawie, psychologii, pedagogice, socjologii.

Klasa B (grupy B1 i B2): 

grupa B1 – z zajęciami edukacyjnymi realizowanymi w zakresie rozszerzonym z matematyki, fizyki oraz informatyki 
lub
grupa B2 – z zajęciami edukacyjnymi realizowanymi w zakresie rozszerzonym z geografii, języka obcego i matematyki 
Interesują Cię przedmioty ścisłe? Marzysz o tym, by zostać polskim Billem Gatesem? Fascynuje Cię świat liczb, lubisz rozwiązywać zadania, chcesz zrozumieć, dlaczego matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki. Interesujesz się nowoczesnymi technologiami, informatyką, techniką. Pragniesz poznać zadziwiający świat przyrody i zrozumieć zachodzące w nim zjawiska. Planujesz studia politechniczne, ekonomiczne lub inne, na których musisz się wykazać wiedzą z dziedziny matematyki, fizyki, informatyki. Właśnie ta klasa jest stworzona specjalnie dla Ciebie! Przedmioty wiodące w tej klasie realizowane są w zwiększonej liczbie godzin. Będziesz zatem doskonale przygotowany do zdawania na egzaminie maturalnym matematyki, informatyki, fizyki i języków obcych na poziomie rozszerzonym. Dzięki temu będziesz mógł z powodzeniem podjąć naukę na interesujących Cię kierunkach studiów wyższych. Nauka w tej klasie sprawi, iż Twoja wiedza matematyczna stanie się głębsza i rozleglejsza, odkryjesz nowe horyzonty wiedzy i doświadczeń m.in. w ramach projektu FENIKS, zdobędziesz kolejne umiejętności w zakresie posługiwania się techniką komputerową.
Nauka w klasie politechnicznej zapewni Ci nie tylko rzetelną wiedzę, ale również możliwość sprawdzenia jej w wielu ciekawych konkursach. Być może to właśnie Ty, weźmiesz udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Informatycznej i zostaniesz Laureatem!

W dzisiejszym świecie nie jest łatwo funkcjonować bez znajomości choćby jednego języka obcego. Otwarte granice czy coraz większa dostępność najdalszych zakątków świata zachęcają do podróży i pozwalają żyć w wymarzonym kraju. Jednak aby przejść od teorii do praktyki musisz się do tego solidnie przygotować. Język obcy dla lepszej komunikacji, geografia dla zrozumienia i poznania otaczającego środowiska, matematyka i informatyka dla rozwoju inteligencji.
To wymarzony profil dla tych, którzy pragną studiować na najlepszych uczelniach ekonomicznych
Wiedza i umiejętności zdobyte na tym kierunku ułatwią Ci podróżowanie i zdobywanie licznych kontaktów na całym świecie. Praca za granicą stanie przed Tobą otworem, będziesz mógł wybrać sobie drogę kariery w swoim zawodzie. Będziesz wybierającym, a nie wybieranym. Angielski, niemiecki, francuski, rosyjski to jedne z najpopularniejszych języków na świecie. Dzięki nim porozumiesz się niemal wszędzie. Już w szkole będziesz miał możliwość sprawdzenia swoich umiejętności dzięki organizowanym wyjazdom zagranicznym. Poznawanie ludzi, kultur i tradycji to pasje, które dzięki temu programowi edukacyjnemu, mogą stać się wymarzonym zawodem.

Klasyfikacyjna rada nie odbyła się między innymi w I LO w Końskich.

Klasa C (Biologia, Chemia)

z zajęciami edukacyjnymi realizowanymi w zakresie rozszerzonym z biologii i chemii.
Dla osób zainteresowanych proponujemy dodatkowe zajęcia z matematyki oraz z języka łacińskiego nakierowane na przygotowanie do studiów medycznych.
Chciałbyś dogłębnie poznać funkcjonowanie ludzkiego organizmu, tajniki życia zwierząt lub fascynujący świat chemicznych eksperymentów – nic prostszego! Wybierz kształcenie z rozszerzonym programem biologii i chemii. Jeżeli chcesz dostać się na wyższą uczelnię i zdobyć wymarzony zawód lekarza, farmaceuty, biologa, biotechnologa, genetyka, kosmetologa bądź innych pokrewnych – nic prostszego! Wybierz kształcenie z rozszerzonym programem biologii i chemii. Połączenie skutecznych metod tradycyjnych i atrakcyjnych nowoczesnych sprawi, że będziesz z przyjemnością chłonął wiedzę i doskonalił nowe umiejętności.
Będzie czekało Cię dużo pracy, ale będzie to wysiłek ukierunkowany na sukces. Zrealizujesz swoje marzenia i otrzymasz możliwość zrobienia czegoś dobrego dla środowiska i ludzi. Doskonałe przygotowanie do matury i świetne wyniki na tym ważnym egzaminie to efekty wyboru tego właśnie profilu.

We wszystkich klasach wybierać można spośród języków obcych: angielski, niemiecki, francuski, rosyjski. 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *