REKLAMA

II LO ponownie najlepsze w regionie. Ranking miesięcznika Perspektywy 2021

Miesięcznik Perspektywy opublikował swój co roczny ranking liceów ogólnokształcących oraz techników. Spośród placówek powiatu koneckiego najwyżej w rankingu liceów znalazło się II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie z Końskich. Wśród techników najlepiej z powiatu wypadło to działające przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Stąporkowie. 

REKLAMA

Ranking liceów uwzględnia wyniki z maturalnych przedmiotów obowiązkowych, maturalnego przedmiotu dodatkowego, a także ewentualne sukcesy na ogólnopolskich olimpiadach.

REKLAMA

W rankingu ogólnym:

II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie zajmuje 408 miejsce w Polsce (spadek z 319 pozycji w ubiegłym roku). Szkoła jest nagrodzona srebrnym znakiem jakości.

I Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej zajmuje 705 miejsce w Polsce (spadek z 635 pozycji w ubiegłym roku. Szkoła jest nagrodzona brązowym znakiem jakości.

W rankingu wojewódzkim wskazano 37 najlepszych liceów w Świętokrzyskiem. I tak:

  • II LO z Końskich znalazło się na 8 miejscu
  • I LO z Końskich uplasowano na 22 pozycji
  • LO ze Stąporkowa zajęło 34 miejsce

W rankingu szkół olimpijskich brak naszych placówek.
W rankingu maturalnym brak naszych placówek.

W rankingu techników w pierwszej 500 kraju znalazło się tylko Technikum działające przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Stąporkowie. Szkoła ta zajęła 398 miejsce w kraju i została odznaczona brązowym znakiem jakości (w ubiegłym roku była poza pierwszą 500, a zatem zaliczyła spory awans).

W rankingu województwa wyróżniono 29 najlepszych techników w województwie. Wśród nich na 8 miejscu jest ZSP ze Stąporkowa, a ZSP nr 3 z Końskich zajęło 20 miejsce w województwie świętokrzyskim.

Przy tworzeniu rankingu techników brane pod uwagę były: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *