REKLAMA

II LO realizowało geograficzny projekt z Uniwersytetem Warszawskim [wideo, zdjęcia]

„Zrozumieć znane, dostrzec nieznane – jak geografia tłumaczy świat?”. Pod takim hasłem II Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie realizowało w ostatnich miesiącach wspólnie z Wydziałem Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego specjalny edukacyjny projekt. W poniedziałek miało miejsce jego podsumowanie. 

REKLAMA

W ramach projektu, który koordynowały nauczycielki Małgorzata Świtakowska oraz Jolanta Gad kilkudziesięciu uczniów z „Nowego Ogólniaka” wzięło udział w cyklu kilku ciekawych wykładów, które poprowadzili naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego: doktor Anna Dudek, doktor Bożena Kicińska, profesor Maciej Dąbski oraz profesor Tomasz Wites. Dwaj ostatni w poniedziałek przybyli do Końskich by wziąć udział w podsumowaniu projektu.

We wstępie gości przywitała dyrektor szkoły Beata Salata -„Bardzo serdecznie dziękuję, że panowie zechcieli na zakończenie tego projektu tu przybyć, dziękuję władzom Wydziału Geografii Uniwersytetu Warszawskiego i myślę, że współpraca jaką panie Małgosia i Jola utrzymują będzie nadal kwitła”.

REKLAMA

A wśród gości znaleźli się przedstawiciele władzy powiatowej: starosta konecki Grzegorz Piec oraz naczelnik Wydziału Oświaty Krzysztof Stachera.

O podjętych działaniach opowiedziały prowadzące wydarzenie uczennice Alicja Woźniak i Alicja Ryś –„Po każdym wykładzie odbywały się warsztaty, na których przedstawialiśmy nasze prezentacje przygotowane na podstawie wiedzy zdobytej na wykładach. Za chwilę będą mogli Państwo doświadczyć czegoś czego my doświadczaliśmy przez ostatnie miesiące. Mowa o prelekcjach, w jakich mieliśmy przyjemność uczestniczyć podczas pracy nad projektem”. 

Potem głos zabrał już wspominany profesor Tomasz Wites  –„Jesteście jedną z szesnastu szkół w Polsce, które zostały zakwalifikowane z około stu szkół aplikujących do udziału w tym projekcie. To były cztery wykłady, cztery warsztaty i teraz spotkanie podsumowujące” – podkreślał naukowiec.

W trakcie podsumowania wysłuchano skrótów wspomnianych wykładów, ale i prezentacji które młodzież przygotowała w ramach warsztatów.

Na zakończenie uczestnicy projektu otrzymali certyfikaty, nagrody i upominki, które wręczali przedstawiciele Uniwersytetu Warszawskiego.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *