REKLAMA

Integracja 'na ludowo’ w Dziebałtowie! [wideo, zdjęcia]

W minioną sobotę w Remizie OSP w Dziebałtowie miała miejsce impreza integracyjna „Na Ludowo” dla mieszkańców Dziebałtowa i okolicznych wsi. Była to pierwsza impreza, której współorganizatorem była nowa sołtys Starego Dziebałtowa – Karolina Kifer oraz nowo utworzone w miejscowości Koło Gospodyń Wiejskich. Można śmiało powiedzieć, że debiut był bardzo udany! W Dziebałtowie gościło około 200 osób i wszyscy, zarówno młodsi jak i starsi uczestnicy dobrze się bawili. 

REKLAMA

Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztofa Obratański, przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Kowalczyk, ks. Wiesława Szymkiewicza – proboszcz miejscowej parafii, dyrektor SP w Dziebałtowie Beata Zbróg oraz radni Rady Miejskiej – Lidia Wiśniewska i Andrzej Nowak. Na zaproszenie odpowiedzieli również Aktywni Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy licznie przybyli na imprezę.

Uczestnicy mogli skosztować regionalnych wyrobów sporządzonych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Dziebałtowie. Koło powstało z inicjatywy Renaty Łyczek 10 października 2019 roku. Założycielami było 39 osób, natomiast w tej chwili zrzesza już 50 osób, z których najstarsza ma 81 lat, a najmłodsza 19. Powstało z myślą zachęcenia mieszkańców do wspólnej integracji i pracy na rzecz społeczności Dziebałtowa. Młode pokolenie nie zna dawnych tradycji, potraw czy obrzędów codziennego życia. Utworzone KGW ma za zadanie wiedzę tę przywrócić. Pierwszym przedsięwzięciem Koła była pomoc w organizacji sobotniej imprezy „Na Ludowo”.

REKLAMA

Nad częścią artystyczną czuwała Krystyna Nartowska, prowadząca zespoły ludowe. Swój występ dał wspaniały Wacław Pejas, artysta i śpiewak ludowy z Sobótki, bawiąc uczestników do łez. Równie udany był występ Adama Tarnowskiego, któremu towarzyszyła „Kapela Pańczaków”. Na imprezie nie mogło zabraknąć lokalnego Zespołu Ludowego „Sokołów”, występującego z kapelą Krzysztofa Wieruszewskiego. Do późnych godzin nocnych trwała zabawa taneczna przy dźwiękach „Kapeli od Połańca Jarosława Kobrynia”. Impreza okazała się sukcesem!

Wideo: Zbigniew Mądry, montaż tkn24.pl

Zdjęcia (Karolina Kifer):

REKLAMA

One thought on “Integracja 'na ludowo’ w Dziebałtowie! [wideo, zdjęcia]

  1. Zeflik pisze:

    Dzień dobry tydzień po imprezie jaka miała miejsce w Dziebałtowie w której oczywiście miałem zaszczyt uczestniczyć byłem pod wrażeniem Artystów których mogłem spotkać w jednym miejscu. Zaznaczyć muszę jeszcze jedno byłem w tym roku na kilku tego typu wiejskich zabawach ale ta pod względem organizacyjnym wypadła w szkolnej ocenie na szóstkę. Na długo w mojej pamięci pozostaną Panie z Koła Gospodyń Wiejskich które zamiast tańcować przy Super kapelach podawały przygotowany wyśmienity poczęstunek tworząc w tym samym BIESIADĘ INTEGRACYJNĄ. Nie sposób jest wymienić wszystkich bo Ich nie znam ale wielkie słowa uznania należą się Pani Krysi za część artystyczną.Pozdrawiam Józef z Katowic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *