REKLAMA

Inwestycje w Lipie. Ujęcie wody i plac zabaw [wideo, zdjęcia]

Nowy plac zabaw ucieszy najmłodszych, a modernizacja ujęcia wody to krok ważny dla całej lokalnej społeczności. W najbliższych miesiącach w Lipie będą realizowane dwie duże inwestycje samorządu gminy Ruda Maleniecka.

REKLAMA
REKLAMA

„W tym roku będzie oddawany nowy plac zabaw w miejscowości Lipa. Tutaj środki zostały pozyskane przez lokalną grupę działania w Modliszewicach, jak i przez lokalną grupę rybacką, gdzie nasza gmina jest członkiem. Jest to zadanie wspólne, realizowane przez Stowarzyszenie Królewski Karp. Plac będzie nowoczesny, będzie służył wszystkim maluchom z terenu całej gminy” – mówi Leszek Kuca, wójt gminy Ruda Maleniecka.

Na placu zabaw stanie kilkanaście urządzeń zabawowych. Gmina na realizację tej operacji otrzymała ponad 98 tysięcy złotych wsparcia ze środków Unii Europejskiej.

REKLAMA

W najbliższych miesiącach w Lipie realizowane będzie także podłączenie do nowego ujęcia wody. To działanie ważne dla mieszkańców nie tylko tej miejscowości, ale i ościennych sołectw  –„Zamierzamy wykonać podłączenie wykonanej już studni nowego ujęcia w miejscowości Lipa. Tak by można było już w pełni korzystać z tego ujęcia przez miejscowości Młotkowice, Cis, Lipa, Szkucin i Hucisko. Na koniec marca mamy termin co do wykonania projektu tej inwestycji, a po otrzymaniu pełnej dokumentacji ogłosimy przetarg na wykonanie zadania” – tłumaczy wójt Kuca.

Kosztorys podłączenia to około 800 tysięcy złotych.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *