REKLAMA

iPady: czy mają jakieś wady?

iPady to nic innego jak tablety marki Apple, czyli przenośne urządzenia, wyposażone w duży dotykowy ekran, gwarantujący większą przestrzeń roboczą niż smartfony. Z urządzeń mobilnych chętnie korzysta młodzież, ale wykorzystują je również studenci czy dorośli. Służą multimedialnej rozrywce, nauce, pracy, komunikacji. Jakie są zalety tabletów Apple? Czy iPady mają jakieś wady? Sprawdźmy!

REKLAMA

iPady mają jakieś wady? Sprawdźmy!

REKLAMA

iPady – specyfika urządzeń

iPad to tablet od przedsiębiorstwa Apple. Posiada ekran dotykowy i należy do kategorii urządzeń multimedialnych mobilnych. Pierwszy iPad miał swoją premierę w kwietniu 2010 r. i szybko odnotował sukces na rynku – w niespełna 3 miesiące sprzedały się ponad 3 miliony urządzeń. Od tego czasu na rynku pojawiło się kilka udoskonalonych wersji sprzętu, które projektowane są z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań technologicznych.

Tablety od Apple mają wiele zastosowań – mogą służyć do przeglądania internetu, oglądania filmów i bajek, słuchania muzyki czy podcastów, przeglądania i robienia zdjęć, prowadzenia wideo rozmów, tworzenia grafik, grania w gry, korzystania z różnych aplikacji i programów. To, jak wykorzystasz iPad, zależy od Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Może to być zarówno sprzęt osobisty, jak i narzędzie multimedialne dla całej rodziny.

Zalety iPadów

  • iPady to mobilne, poręczne konstrukcje, które oferują duży obszar roboczy i mogą być wykorzystywane do pracy czy rozrywki gdziekolwiek potrzebujesz;
  • Dostępne obecnie modele tabletów Apple wyróżnia wydajność zbliżona do tej, jaką oferują średniej klasy laptopy. Dzięki temu doskonale nadają się do korzystania z różnych aplikacji i programów, które wymagają sporej mocy obliczeniowej;
  • iPady oferują świetny system operacyjny – działają szybko, płynnie, a ich obsługa jest intuicyjna. Szczególnie, gdy trafią w ręce osób, które są użytkownikami ekosystemu Apple (np. iPhoneów);
  • iPady mają niezwykle wytrzymałą konstrukcję i świetny design. Dostępne są w różnych wariantach rozmiarowych i kolorystycznych, więc każdy znajdzie opcję dla siebie.

Wady iPadów

  • Przede wszystkim większość osób rozważających zakup iPada odpowie, że jest to cena. I faktycznie. Marka Apple ceni się od lat. Klienci otrzymują designerskie produkty premium, wyposażone w zaawansowane podzespoły, za które jednak muszą słono zapłacić. Czy warto? Zdecydowana większość użytkowników odpowiada zgodnie: TAK! Jakość jest warta swojej ceny.
  • Kolejnym mankamentem jest to, że podobnie jak do iPhoneów, tak i do urządzeń iPad nie można włożyć zewnętrznej karty pamięci. A zatem już na etapie zakupu musisz wiedzieć, o jakiej pojemności pamięci sprzęt chcesz nabyć. Bez obaw jednak – możesz też wykupić pamięć w chmurze, czyli usługę iCloud+, dzięki czemu Twoje pliki będą przechowywane na dodatkowych zasobach pamięci.
  • App Store – użytkownicy iPadów narzekają również na zasoby sklepu z aplikacjami Apple, czyli App Store. Interfejsy aplikacji na iOS dostosowane są w większości do telefonów iPhone, a nie do iPadów, przez co źle wyglądają na tabletowym interfejsie.

Interesuje Cię serwis iPadów lub innego sprzętu marki Apple? Sprawdź ofertę: https://www.macforce.pl/

Artykuł sponsorowany

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *