REKLAMA

PSS Społem świętowało 125 lat na konecczyźnie [wideo, zdjęcia]

Powszechna Spółdzielnia Spożywców SPOŁEM obchodziła w niedzielę swoje 125-lecie na konecczyźnie. Z okazji tego pięknego jubileuszu pracownicy i zarządcy spotkali się, by wspólnie świętować. Na imprezie pojawili się przedstawiciele władz gminy i powiatu.

REKLAMA

Święto rozpoczęło się mszą świętą w parafii św. Mikołaja w Końskich, później przeniosło się do Sali Bankietowej Markiz. Wydarzeniu przewodniczył obecny prezes spółdzielni Jerzy Cholewiński. Rozpoczęło się ono wprowadzeniem sztandaru na salę. Później głos zabrał były zarządca, a obecny przewodniczący Rady Nadzorczej Stanisław Haraziński, który powitał przybyłych i opowiedział krótko o początkach Społem.

– „Spółdzielnia nasza powstała w ciężkim okresie czasu, to jest w 1897 roku i była piątą spółdzielnią w Polsce. Powstała, żeby bronić się przed kapitalizmem, przed wyzyskiem. Chciałbym, żeby, proszę państwa, tak jak to troszkę ksiądz proboszcz wspomniał w kościele, żebyśmy powstali i minutą ciszy uczcili wszystkich tych, którzy w spółdzielni działali i już przeszli do wieczności”

REKLAMA

Następnie wyświetlony został film pokazujący proces powstawania chleba, czyli podstawowego produktu spożywczego kupowanego przez klientów spółdzielni.

Następnym punktem programu było nagrodzenie członków zasłużonych dla PSS Społem. Odznaczenia otrzymali: Beata Chrabąszcz, Anna Jankowska, Bolesław Orliński, Andrzej Adach, Joanna Karbownik, Halina Lar, Teresa Wertychowska, Renata Zbróg, Liwia Świercz, Marcin Borowski i Grażyna Frąc

– „To były odznaczenia Krajowej Rady Spółdzielczej, odznaczenia Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców Społem. Są to odznaczenia za całokształt, za wkład w spółdzielczość, a także dyplomy uznania za pracę tu, na terenie naszej koneckiej spółdzielni” – mówił prezes Jerzy Cholewiński.

Później głos przekazano zaproszonym gościom. Jako pierwsi wypowiedzieli się przedstawiciele powiatu koneckiego: starosta Grzegorz Piec i przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Kowalczyk.

– „Muszę państwu powiedzieć, że słowa, które prezes powiedział o pracownikach, no właśnie, firma to nie mury tylko ludzie. Panie prezesie, szacunek do równie ważnych osób, pan dba o pracowników. Wszystkiego najlepszego dla spółdzielców” – mówił Zbigniew Kowalczyk.

Następnie burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański wyraził radość z długoletniej działalności PSS Społem na konecczyźnie:

– „Jest rzeczą rzadką w Polsce, obserwować rozwój firmy o tak długim okresie nieprzerwanego trwania, a jeszcze większą satysfakcją jest obserwować taką firmę w rodzinnym mieście. Pewnie nie miałoby to miejsca, gdyby nie wspólna praca samych pracowników, spółdzielców i władz spółdzielni […] Jest takie pojęcie jak społeczna odpowiedzialność biznesu, ono od jakiegoś czasu funkcjonuje jako kontraport czystego, twardego liberalizmu. Mam wrażenie, obserwując historię PSS, że zanim ktoś wymyślił to hasło to wy już je w praktyce stosowaliście”

Zarówno władze powiatu jak i gminy przekazały na ręce prezesa prezenty z okazji jubileuszu. Po przemówieniach na scenę wkroczył zespół muzyczny Sweet Combo. Po nim wystąpiła ukraińska grupa Dreamers.

Następnym punktem programu była licytacja obrazu pastelowego wykonanego przez pracownicę PSS Społem Edytę Pacak.

– „Licytacja zakończyła się na kwocie dwóch tysięcy złotych. Wylicytował go burmistrz Miasta i Gminy Końskie. Pieniążki z licytacji zostaną przekazane na potrzeby dzieci z zespołu ukraińskiego Dreamers” – mówił prezes Cholewiński.

Po licytacji wystąpiła wokalistka-skrzypaczka Katarzyna Rosołek. Następnie na salę wniesiono pyszny tort z okazji 125-lecia spółdzielni na konecczyźnie. Podczas ostatniego punktu programu Dj Eryk przeprowadził zabawę dla uczestników wydarzenia. Chętni losowali nagrody w postaci sprzętów elektronicznych lub zestawów pościeli. Później rozpoczęła się część nieoficjalna wypełniona muzyką, tańcami i dobrą zabawą.

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “PSS Społem świętowało 125 lat na konecczyźnie [wideo, zdjęcia]

  1. zenek pisze:

    trzeba przyznać że pieczywo mają jedno z lepszych polecam

  2. Telus pisze:

    a po co tam ksiądz ?na darmową wyżerkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *