REKLAMA

Izabela Czapla wygrywa plebiscyt Agnieszka i inni! [wideo, zdjęcia]

W piątkowy wieczór w sali koncertowej Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich odbył się koncert finałowy przeglądu „Poezja w piosence – Agnieszka i inni”. Zwyciężyła konecka wokalistka Iza Czapla. 

REKLAMA

Za nami już dziewiąta edycja konkursu stworzonego przez Romana Cieślaka, muzyka, instrumentalisty i kompozytora. W „Agnieszka i inni” chodzi nie tylko o wykonanie, ale i o dobór repertuaru oraz doskonałą prezentację piosenki – liczy się gra aktorska, dykcja, ubranie, czy nawet… uczesanie.

Celem przeglądu jest poszukiwanie zdolnych wokalistów, ale i twórców poezji śpiewanej takich jak Agnieszka Osiecka, Jeremi Przybora, czy Wojciech Młynarski. Eliminacje do finału odbyły się w listopadzie. Wtedy jury w składzie: Dominika Wróbel, Dariusz Ogłoza, Waldemar Kacperski zakwalifikowało do finału następujących wokalistów:  Aleksandra Kowalczyk, Agata Ciołkiewicz, Kamila Langowska, Patrycja Dukat, Marta Łyda, Izabela Czapla, Julia Pałgan, Michał Trojanowski, Barbara Kaczmarska, Wiktoria Ptak, Jakub Mazur, Wojciech Leśniewski, Angelika Salus, Julia Pałka, Dominika Mazur, Julia Maszczak, Dominika Bugajska, Magdalena Król.

REKLAMA

Muzycy Ci pochodzą nie tylko z Końskich, ale i z innych powiatów województwa Świętokrzyskiego i powiatów ościennych z sąsiadujących z nami województw. W piątkowy wieczór tych kilkunastu wokalistów ponownie stanęło na scenie i zaśpiewało. Koncert poprowadził pracownik DK-u Aleksander Kopański. Wśród widzów zasiadł Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich wraz z małżonką Haliną. Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji z koncertu finałowego przeglądu „Poezja w piosence – Agnieszka i inni”.

Ostatecznie jury w składzie: Paweł Solarz – dziennikarz muzyczny, Marzena Kądziela – dziennikarka i podróżniczka, Piotr Salata – muzyk, po długich i burzliwych obradach zadecydowało o następujących nagrodach: wyróżnienia – Dominika Bugajska, Patrycja Dukat, Wojciech Leśniewski, Dominika Mazur, Angelika Salus; III miejsce przypadło Michałowi Trojanowskiemu oraz Julii Pałgan; II miejsce jury przyznało  Barbarze Kaczmarskiej; I miejsce zgarnęła Izabela Czapla!

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *