REKLAMA

Kazanów: Są już oficjalnie uczniami! [zdjęcia]

Kilka dni temu w Szkole Podstawowej w Kazanowie miała miejsce radosna uroczystość – pasowanie pierwszaków na uczniów szkoły. 

REKLAMA

„Każde dziecko rozpoczynając naukę w klasie pierwszej z ogromną niecierpliwością czeka na moment, kiedy zostanie pasowane na pełnoprawnego ucznia. Tę uroczystą i ważną chwilę poprzedza wiele przygotowań – uczniowie poznają szkołę, kolegów, swoje prawa, ale również i obowiązki. Wspólnie z wychowawcą i rodzicami przygotowują uroczystość, podczas której zdają swój pierwszy szkolny egzamin przed dyrektorem, nauczycielami i rodzicami, koleżankami i kolegami oraz zaproszonymi gośćmi.” – mówi nam Paweł Milcarek, dyrektor Szkoły Podstawowej w Kazanowie.

REKLAMA

Uroczystość rozpoczął dyrektor , który serdecznie przywitał zgromadzonych i przybliżył im istotę tego wyjątkowego i najważniejszego w szkole ceremoniału. Następnie przedstawiciele klasy VII przeprowadzili dla pierwszaków krótki egzamin. Dzieci rozwiązywały matematyczne zadania, zagadki, śpiewały piosenki, tańczyły i recytowały wiersze o tematyce szkolnej. Zaprezentowały się doskonale, można powiedzieć, że egzamin zdały śpiewająco, za co publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami. Po części artystycznej nastąpił długo wyczekiwany i najważniejszy moment uroczystości. Wprowadzono sztandar szkoły, wszyscy odśpiewali hymn państwowy i pierwszaki złożyły przyrzeczenie:
,,Ślubuję na sztandar szkoły, uczyć się pilnie i chętnie. Szanować pracę swoją i innych ludzi. Rozwijać siebie, swoją wiedzę i umiejętności. Brać przykład z patrona – Stefana Żeromskiego. Żyć odważnie i uczciwie. Kochać swoją Ojczyznę i pracować dla niej kiedy dorosnę. Ślubujemy!”

Po czym dyrektor Paweł Milcarek przy pomocy ołówka ,,Pasowaczka” pasował dzieci na pełnoprawnych uczniów. Następnie wspólnie z wychowawczynią Joanną Owczarek wręczył im legitymacje, pamiątkowe dyplomy i upominki. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im Stefana Żeromskiego w Kazanowie. Po odśpiewaniu pieśni szkoły i wyprowadzeniu sztandaru uczniowie wraz z wychowawczynią i rodzicami udali się do swojej sali na poczęstunek, którego najważniejszą częścią był tort upamiętniający to wydarzenie.

Pierwszoklasistom życzymy bardzo dobrych wyników w nauce, samych radosnych chwil i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *