Jajko na żurek na czele KLF

W drugiej kolejce Koneckiej Ligi Futbolu, organizowanej przez Stowarzyszenie Sportowe FAIR PLAY, doszło do hitowego meczu FC Skurcz vs Jajko Na Żurek. Po wyrównanej pierwszej połowie, w drugiej, dysponujący młodym, a przede wszystkim silnym składem, Jajko strzeliło aż 8 goli i po efektownym zwycięstwie zostało liderem rozgrywek.

Tyle samo punktów ma Las Bimberos, który w meczu przyjaźni skromnie, ale zasłużenie pokonał Nasz Team. W tej kolejce po raz pierwszy zaprezentowała się, pauzująca tydzień temu, ekipa TKN Bands. Debiut był niezwykle udany, bo zwieńczony pokonaniem silnego STI Kopaniny. Klasą dla siebie był w tym spotkaniu Mateusz „Koko” Młodziński.

MVP kolejki – Mateusz Młodziński

STI Kopaniny – TKN Bands 4 – 7 (0 – 3)

Bramki: STI – Przybyła 3, Nowakowski, TKN – Młodziński 4, Grot, A. Bednarz, Karasiński

STI w pierwszej połowie mieli optyczną przewagę, ale niewiele z niej wynikało (duża w tym zasługa bramkarza TKN – Jakuba Natkańskiego). Goście tymczasem mądrze się bronili i raz po raz punktowali rywala. W drugiej części gry gospodarze wreszcie się przełamali, łapiąc kontakt z przeciwnikiem. TKN miał jednak w swoich szeregach świetnie dysponowanego Mateusza Młodzińskiego, który w drugiej części gry ustrzelił hat-tricka, co pozwoliło drużynie kontrolować mecz.

Las Bimberos – Nasz Team 2 – 1 (1-1)

Bramki: Las – Pasowski, Kuleta, Nasz Team – Sosnowski

Skromne, acz zasłużone zwycięstwo Las Bimberos. Goście walczyli dzielnie, w pierwszej połowie doprowadzili do remisu, w drugiej kilkakrotnie zagrozili bramce przeciwników, ale nieco więcej piłkarskiej jakości było po stronie gospodarzy, którzy przy lepszej skuteczności mogli odnieść okazalsze zwycięstwo. Na pochwałę zasługuje zgodna z duchem fair play postawa zawodników obu drużyn.

FC Skurcz – Jajko Na Żurek 4 – 9 (1 – 1)

Bramki: FC Skurcz – Będkowski 2, Waszkiewicz, Berus, Karbownik; Jajko – Rożnowski 3, Pilarski 2, Sierszyński 2, Ślifierski, Milcarz

O ile pierwsza połowa meczu była w miarę wyrównana, co też odzwierciedlał wynik, to w drugiej Jajko na Żurek pokazało moc. Już w pierwszych minutach tej części gry goście strzelili dwa gole, a potem dorzucali kolejne. Przy prowadzeniu 7 – 2 w ich poczynania wkradła się jednak dekoncentracja i nonszalancja, ale zwycięstwa z rąk, mimo ambitnej postawy gospodarzy, nie wypuścili.