REKLAMA

Jak bezpiecznie inwestować w kryptowaluty?

[artykuł tylko dla pełnoletnich, materiał sponsorowany] Inwestowanie w kryptowaluty może przynieść bardzo duże korzyści finansowe, niemniej jednak trzeba wiedzieć, jak robić to w sposób bezpieczny. Musimy bowiem pamiętać, że każda inwestycja obarczona jest większym lub mniejszym ryzykiem, przy czym kryptowaluty należą do produktów finansowych uznawanych za bardziej ryzykowne.

REKLAMA

Na początek trochę teorii

REKLAMA

Osoby, które nigdy dotąd nie miały do czynienia z kryptowalutami, powinny zacząć swoją przygodę od przyswojenia kilku, bardzo istotnych wiadomości. Wiedza teoretyczna jest bowiem niezbędna, aby móc podejmować świadome i przemyślane decyzje inwestycyjne. Powszechnie wydaje się, że kryptowaluty funkcjonują w pewnym hermetycznym świecie, tymczasem faktem jest, iż na ich kurs na niemały wpływ świat rzeczywisty. Dlatego też, zanim jeszcze zaczniemy inwestować w kryptowaluty, powinniśmy nieco lepiej poznać podstawowe pojęcia ekonomiczne, a także zasady, według których należy grać na giełdzie. Bez tego inwestowanie może nie tylko nie przynieść oczekiwanych korzyści, ale i narazić nas na straty.

Jak zdobyć doświadczenie?

Zdobycie wiedzy teoretycznej nie jest trudne, bowiem wystarczy tylko na bieżąco przeglądać serwisy informacyjne, w tym na przykład cryps.pl. Możemy również sięgnąć po literaturę fachową i czytać ją w wolnym czasie. Niemniej jednak problem pojawia się w kontekście zdobywania doświadczenia inwestorskiego, bez którego trudno odnieść sukces. Moglibyśmy powiedzieć, że przecież każdy kiedyś zaczynał, a najlepiej jest się uczyć na własnych błędach. Choć brzmi to bardzo prosto, to rzeczywiście, nic tak nie daje do myślenia, jak utrata własnego kapitału. Zadbajmy jednak o to, aby nawet na początek nie stracić go zbyt wiele. Jak więc zacząć przygodę z kryptowalutami? Z pomocą przychodzi na przykład kantor bitcoin bądź jakikolwiek inny z kryptowalutami, w którymi kupimy je za złotówki. Zdobytymi w ten sposób kryptowalutami możemy następnie obracać na wybranej giełdzie, mając cały czas na uwadze zasady bezpiecznego inwestowania. 

Inwestowanie bez emocji

Dobry inwestor nigdy nie daje ponieść się emocjom. Jest to podstawowa zasada, jakiej należy przestrzegać. W kontekście kryptowalut jest to szczególnie istotne. Dlaczego? Dużą rolę w kształtowaniu opinii o nich ogrywają media, które albo promują je jako metodę znacznego wzbogacenia się, albo też całkowicie negują. Dodatkowo co jakiś czas w mediach pojawiają się nieprawdziwe informacje dotyczące kryptowalut. Dobry inwestor nie kieruje się niesprawdzonymi wiadomościami ani tym bardziej emocjami, jakie te potrafią wywołać. Dotyczy to nie tylko negatywnych informacji, ale również tych pozytywnych. Skłonność do nadmiernego ulegania emocjom mają w szczególności początkujący inwestorzy, którzy na giełdzie kryptowalut zaczynają odnosić pierwsze sukcesy. W efekcie często zdarza im się zainwestować wszystkie oszczędności, a właściwie postawić je na jedną szalę. Tymczasem w inwestowaniu najważniejsza jest właśnie ochrona kapitału – bez niego trudno mówić o dalszych, możliwych sukcesach na giełdzie. 

 artykuł sponsorowany

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *