REKLAMA

Jak uczniowie 'Dwójki’ poradzili sobie z egzaminem próbnym z matematyki? [wideo]

Uczniowie klas ósmych szkół podstawowych z całej Polski, także z powiatu koneckiego, zmagali się dziś z próbnym egzaminem ósmoklasisty z matematyki. O swoich odczuciach po sprawdzianie opowiedziała nam młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich.

REKLAMA

Nasi rozmówcy zwracali uwagę na trudność zadań otwartych, zwłaszcza na jedno z nich, w którym należało obliczyć obwód kwadratu podzielonego na mniejsze figury na podstawie pola dużego kwadratu oraz pola jednej z mniejszych figur.

„Myślę, że poszło mi dobrze. Najgorzej poszły mi zadania otwarte, które były na obliczenia pól. Około 30% będzie na pewno. Strasznie się stresowałam. Myślę, że właściwy egzamin będzie łatwiejszy. Teraz pewnie nas testują, żeby sprawdzić nasze umiejętności” – mówi nam Marcelina.

REKLAMA

„Poszło mi w miarę dobrze. Było dużo zadań otwartych, dużo było na obliczanie obwodów i pola. Z zadań zamkniętych zadania z treścią. Dwa zadania były z geometrii, żeby obliczyć pola. Cały egzamin poszedł mi w miarę dobrze. Tak 70-80% może być. Nie stresowałem się” – opowiada nam Piotrek.

„Jestem bardzo zadowolona z wyników. Nie miałam żadnych problemów, lubię matematykę. W tym roku egzaminy były łatwe, ale bardzo się stresowałam. Według mnie egzamin właściwy może być trochę trudniejszy” – przyznaje Martyna.

Już jutro ósmoklasiści będą zmagać się z egzaminem z języka obcego. Zdecydowana większość uczniów w kraju oraz powiecie wybrała język angielski.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *