REKLAMA

Piłka nożna trudna do ogarnięcia

Mecze na żywo każdego dnia. Dostęp do spotkań z całego świata. Setki godzin transmisji, podcastów i statystyk. Futbol nie przypomina dyscypliny sprzed dwudziestu i więcej lat. Skoro o pomoc trzeba prosić nawet sztuczną inteligencję…

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

Kiedyś 22 facetów uganiało się za kawałkiem skóry. Ich poczynania oglądała garstka osób. Z kolejnymi dekadami, rozwojem przemysłowym i postępem świata, rozgrywka klasy robotniczej przemieniła się w najpopularniejszą i najbardziej dochodową grę świata. Z trawiastych boisk przeniosła się nawet do świata wirtualnego, do komputerów i smartfonów. Futbol w XX wieku, a w XXI to jakby zupełnie inne dziedziny. Współczesne nastawienie na masowość ma swoje plusy i minusy. Coraz większa liczba meczów, transmisji z tych meczów, dodatkowe rozgrywki, puchary, ligi. Do tego dochodzi wiele platform streamingowych i kanałów transmitujących mecze na żywo. Oferta futbolowa rozrosła się do tak wielkich rozmiarów, że dziś trudno to ogarnąć. Jeden mecz to setki przeróżnych statystyk, zestawień, analiz. Kibic ma prawo zacząć się gubić, mylić, bo natłok meczów jest ogromnych, a ilość danych przytłaczająca.

Liczba możliwych zakładów poraża

Duża część kibiców staje się pasjonatami, wręcz analitykami. Już samo oglądanie meczu dla przyjemności schodzi na dalszy plan. Futbolowy maniak to idealny odbiorca dla zakładów bukmacherskich. Dziś, żeby mieć większe szanse na poprawne typowanie i wygrywanie potrzebna jest szczegółowa wiedza. Detale mają znaczenie. Przebrnąć przez górę statystyk jest trudno, a jeszcze trudniej przez górę możliwych zakładów. Jeden mecz najpopularniejszych rozgrywek piłkarskich to nawet 140-160 różnych zakładów. Over/under, handicap, zwycięzca, dokładny wynik, liczba kartek, fauli, goli, ktoś strzeli, kto asystuje… można by wymieniać i wymieniać.

REKLAMA

Algorytm przeszukuje statystyki

Jak przez to wszystko przebrnąć? Z pomocą przychodzi Betbooster niezwykle ciekawe narzędzie dostępne u lidera polskiej branży bukmacherskiej, czyli STS. Algorytm ten, opierający się na sztucznej inteligencji przeszukuje statystyki i na tej podstawie wybiera/sugeruje pięć zakładów, które są bardzo prawdopodobne. Przykładowo jeśli jedna drużyna w ostatnich 10 meczach w 7 strzelała jako pierwsza, to zdaniem algorytmu taki zakład ma szanse powodzenia i jest „atrakcyjny”. Oczywiście do gracza należy ostateczna decyzja czy warto skorzystać z tej podpowiedzi. Nie może dziwić, że to narzędzie zostało na razie wprowadzone tylko do piłki nożnej. Futbol generuje ponad połowę wszystkich stawianych kuponów u polskich bukmacherów.

ME 2020 wydarzeniem roku

A 2021 rok ma być pod tym względem rekordowym, m.in. przez fakt przesunięcia Mistrzostw Europy na czerwiec i lipiec 2021. Już rok temu wszyscy oczekiwali Euro 2020 z dużymi nadziejami. To miały być mistrzostwa z rekordowym zainteresowaniem kibiców, rekordowymi zyskami i oglądalnością. Pandemia wszystko zmieniła, ale latem turniej choć w innych okolicznościach ma być świętem futbolu. Dlatego wszystkie podmioty związane z piłką nożną się na ten turniej szykują. Zakładów będzie całe mnóstwo, bo typować będzie można poszczególne mecze, występy zawodników, drużynowe i indywidualne osiągnięcia. Pod specjalną lupą oczywiście znajdą się reprezentanci Polski, którzy na Mistrzostwa Europy zagrają z Hiszpanią, Szwecją i Słowacją. Pomoc sztucznej inteligencji może być więc nieoceniona.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

materiał partnera, artykuł sponsorowany

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *