REKLAMA

Jak uzyskać wizę do Australii?

Australia przeciętnemu Polakowi kojarzy się z kangurami, misiami koala oraz otaczającym wyspę morzem. To jednak też kraj wysokorozwinięty, w którym można znaleźć doskonale płatną pracę. By wjechać do Australii potrzebujemy wizy, a jak ją uzyskać? O tym w artykule. 

REKLAMA

Pierwsza podstawowa rzecz jaką musimy wiedzieć wybierając się do Australii to, że niezależnie od celu podróży potrzebujemy wizy! Ważne: od jakiegoś czasu nie działa wydział konsularny tego kraju w Warszawie, a zatem nasze wnioski wizowe należy kierować bezpośrednio do odpowiedniego departamentu w kraju docelowym (online) lub do Ambasady Australii w Berlinie. Jeżeli jesteśmy zagubieni i nie wiemy jak rozpocząć starania o wizę kluczowym dla nas może okazać się Serwis Konsularny: https://www.serwiskonsularny.pl/wizy-do-australii.

REKLAMA

W jaki sposób Poalcy mogą uzyskać wizy do Australii? Jeśli posiadają Państwo paszport Unii Europejskiej, Andorry, Islandii, Liechtensteinu, Monako, Norwegii, San Marino, Szwajcarii, bądź Watykanu, mogą Państwo ubiegać się o wizę turystyczną do Australii bezpłatnie online. Wizy wydawane są jako listy elektroniczne wydawane bezpośrednio w Australii i przesyłane do Polski pocztą elektroniczną. Nie potrzebujemy żadnych dokumentów w oryginale tylko kopie lub scany komputerowe.

Wszystkie potrzebne formularze znajdziecie we wspomnianym Serwisie Konsularnym. Warto też wiedzieć jakie rodzaje wiz wydawane są na pobyt w Australii:

E-VISITOR SUBCLASS 651 – wiza wydawana w celach turystycznych i biznesowych na pobyt każdorazowo do 90 dni. Wiza wydawana jest jako wielokrotna z ważnością 1 rok od daty wydania, wyjazd z Australii musi nastąpić najpóźniej w dniu upływu ważności wizy.

TEMPORARY WORK (SHORT STAY) SUBCLASS 400 – wiza wydawana w celu wykonania krótkotrwałej pracy, instalacji, finalizacji kontraktów, a także w celu uczestnictwa w zorganizowanych imprezach sportowych. Wiza wydawana na okres max. 90 dni pobytu, na teren Australii należy wjechać maksymalnie w ciągu 90 dni od daty wydania wizy.

TEMPORARY WORK (SKILLED) SUBCLASS 457 – wiza wydawana w celu podjęcia pracy na terenie Australii na podstawie pozwolenia wydanego w Australii na wniosek strony zapraszającej. Wiza wydawana na okres kontraktu.

MCV (MARYNARSKA) SUBCLASS 988 – wiza wydawana dla marynarzy. Jeśli wjazd na terytorium Australii następuje drogą lotniczą w celu wejścia na statek, do tej wizy należy wyrobić także wizę E-VISITOR. Wiza wydawana jest jako wielokrotna z ważnością 1 rok od daty wydania, wyjazd z Australii musi nastąpić najpóźniej w dniu upływu ważności wizy.

VISITOR SUBCLASS E-600 – wiza wydawana w celach turystycznych i prywatnych na pobyt do 90 dni, 180 dni lub 1 rok. Wiza wydawana jest jako jednokrotna lub wielokrotna z ważnością 1 rok od daty wydania, wyjazd z Australii musi nastąpić najpóźniej w dniu upływu ważności wizy.

artykuł sponsorowany

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *