REKLAMA

Jak wzmocnić włosy od nasady po same końce?

Zarówno długie, jak i krótkie fryzury, aby prezentowały się pięknie, muszą być wykonane na zdrowych i mocnych włosach. Gdy nasze kosmyki ulegają osłabieniu, stają się łamliwe, cienkie, suche lub wręcz przeciwnie, nadmiernie przetłuszczone, nie wystarczy zastosowanie jedynie dobrego szamponu i odżywki. Zniszczone włosy należy wzmocnić już od ich nasady, poprzez łodygi na całej długości, nie zapominając o końcówkach najbardziej narażonych na uszkodzenia. Sprawdź, jak wzmocnić włosy!

REKLAMA

 

REKLAMA

Osłabione włosy a cebulki i skóra głowy

Gdy włosy ulegają osłabieniu, jest to sygnał, że źle wpływają na nie wykonywane zabiegi stylistyczne lub ostrzeżenie, że w organizmie może brakować witamin i minerałów. 

Włosy cienkie, pozbawione objętości i podatne na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych wymagają regeneracji od wewnątrz. O skórę głowy warto zadbać, zwłaszcza jeśli problemem jest nadmierne wypadanie włosów. Na nic zdadzą się zewnętrzne zabiegi pielęgnacyjne, jeśli łodygi nie będą miały mocnego fundamentu. 

Za niedostateczne odżywienie włosów mogą odpowiadać także zaburzenia transportu składników mineralnych i witaminowych. Warto więc regularnie wykonywać masaże relaksacyjne, które poprawiają mikrokrążenie skóry głowy. 

Osłabieniu włosów mogą sprzyjać także choroby dermatologiczne skóry głowy. Jeśli masz łupież, obserwujesz nadmiar sebum lub dokuczają Ci zmiany łuszczycowe, stosuj dedykowane preparaty, które poprawią kondycję skóry głowy. 

Jak wzmocnić włosy od wewnątrz? Witaminy i minerały 

Chcesz wiedzieć, jak wzmocnić włosy na całej ich długości, zaczynając od mieszków włosowych, z których wyrastają łodygi? Przede wszystkim przeanalizuj swoją dietę. Czy jesz wystarczająco dużo warzyw i owoców, które dostarczają do Twojego organizmu witaminy i minerały odpowiedzialne za budowę i funkcjonowanie skóry oraz jej wytworów, w tym włosów i paznokci? 

Szczególny wpływ na kondycję włosów ma biotyna (witamina B7), która bierze udział m.in. w produkcji podstawowego związku budulcowego włosy, czyli keratyny. Niemniej ważne są także inne witaminy z grupy B, np. niacyna, która poprawia mikrokrążenie skóry głowy, tym samym zwiększając odżywienie włosów już od ich nasady, czy witamina B2 odpowiedzialna za prawidłowe procesy regeneracyjne, tym samym wsparcie i przyspieszenie odbudowy zniszczonych włosów. 

Niezbędne do zachowania zdrowych i mocnych pasm są także witaminy o właściwościach przeciwutleniających. Jedną z nich jest witamina A, która podobnie jak biotyna stymuluje wytwarzanie keratyny, a także bierze udział w reakcjach wymiany komórkowej. Dzięki niej włosy są odżywione, szybciej rosną i stają się odporniejsze na negatywny wpływ czynników zewnętrznych. 

Dla włosów ważna jest także witamina E, szczególnie potrzebna kosmykom suchym i łamliwym. Wspólnie z witaminą A chroni ona nie tylko włosy, ale wszystkie komórki organizmu przed stresem oksydacyjnym. Wpływa ona też korzystnie na ukrwienie skóry głowy, nawilża łodygi włosów i wzmacnia je od wewnątrz na całej ich długości. 

W organizmie osób, które szukają odpowiedzi na pytanie jak wzmocnić włosy, nie może zabraknąć także witaminy C. Jej niedobory przyczyniają się do osłabienia cebulek i mogą skutkować nadmiernym wypadaniem włosów, a nawet skłonnością do łysienia. 

Poza witaminami dieta wspomagająca kondycję włosów od cebulek aż po ich końce powinna być bogata także w minerały. Pierwiastki niezbędne dla skóry głowy i włosów to głównie cynk, żelazo, mangan, selen i miedź.   

Jak wzmocnić włosy na całej ich długości?

Mając pewność, że włosy otrzymują odpowiednią ilość związków niezbędnych do ich prawidłowego wzrostu, należy zadbać także o ich regenerację od zewnątrz. 

Najłatwiejsze pod względem pielęgnacji są włosy normalne, niskoporowate. Z kolei łodygi wysokoporowate o wiele łatwiej chłoną zanieczyszczenia, są też bardziej podatne na wysuszenie i łamliwość, dlatego należy je intensywnie odżywiać, nawilżać i chronić. 

Do pogorszenia kondycji włosów przyczyniają się zwłaszcza preparaty zawierające związki chemiczne oraz zabiegi wykorzystujące wysoką temperaturę – staraj się ich unikać. Do pielęgnacji włosów warto wybierać kosmetyki zawierające składniki naturalnego pochodzenia, np. wcierki ziołowe bogate w witaminy i minerały, a także olejki roślinne, które dodatkowo tworzą na włosach warstwę ochronną ułatwiającą ich regenerację i zabezpieczającą przed kolejnymi zniszczeniami. 

Jeśli Twoim problemem są łamliwe końcówki, możesz aplikować odżywki i naturalne oleje tylko na nie, zapewniając im mocniejsze wsparcie i nie obciążając pozostałej części włosów. W ostateczności, gdy końcówki są bardzo zniszczone, warto zdecydować się na ich skrócenie o kilka milimetrów, co może korzystnie wpłynąć na całokształt fryzury. 

Wciąż zastanawiasz się, jak wzmocnić włosy? Vitapil zawiera składniki wspierające ich kondycję. Na stronie znajdziesz więcej informacji! 

artykuł sponsorowany

REKLAMA

Dodaj komentarz