REKLAMA

Jakie plany powiatu na 2021 rok? O tym starosta Grzegorz Piec [wideo]

Powiat Konecki w 2021 roku zamierza aktywnie walczyć o środki na inwestycje. Starosta Konecki Grzegorz Piec zapowiada – „Będziemy składać wszędzie tam, gdzie tylko będzie taka możliwość. Będzie Fundusz Inicjatyw Lokalnych, będą kolejne nabory to będziemy składać. Fundusz Dróg Samorządowych podobnie. Jeżeli jakiekolwiek programy ministerialne się pokażą albo w Urzędzie Marszałkowskim to będziemy składać wnioski”. A jakie inwestycje są w planach? Sprawdziliśmy to. 

REKLAMA

Spośród 134 mln złotych wydatków zaplanowanych przez powiat konecki w 2021 aż 28 mln milionów będą stanowić te przeznaczone na inwestycje –„Na zadania inwestycyjne przeznaczyliśmy w 2021 roku blisko 28 milionów złotych. Przede wszystkim są to zadania drogowe, ale również projekt e-geodezja. Termomodernizacja Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3, czyli Ekonomika oraz remont trzeciego piętra” – tłumaczy starosta Grzegorz Piec.

Zyskać ma popularny „Ekonomik”, ale być może także w końcu dobrych warunków bytowych doczekają się podopieczni Specjalnego Ośrodka w Baryczy. Ostatnio przy pomocy środków zewnętrznych wyremontowano tam kuchnię i stołówkę. W tym roku powiat chce rozpocząć kompleksową modernizację internatu. Samorząd środki chce pozyskać z rządu – „Poza tym Fundusz Inicjatyw Lokalnych. Tutaj złożyliśmy trzy wnioski – to remont internatu w Baryczy i remont IV piętra w Starostwie, gdzie chcemy przenieść Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną”  – zdarza Piec.

REKLAMA

Jak co roku wielkim zainteresowaniem cieszy się kwestia remontów dróg powiatowych. W planach na najbliższe 12 miesięcy jest przebudowa przynajmniej 16 odcinków dróg  –„Złożyliśmy do Funduszu Dróg Samorządowych wnioski o wsparcie na blisko 16 odcinków dróg powiatowych. Zobaczymy co nam z tego przejdzie. A jeśli nie wyjdzie to mam nadzieję, że wspólnie z gmina w układzie 50% na 50% będziemy te zadania kontynuować” – zapowiada powiatowy włodarz.

Kiedy tylko realizacja poszczególnych zadań się rozpocznie z pewnością będziemy Państwa o tym informować.

REKLAMA

One thought on “Jakie plany powiatu na 2021 rok? O tym starosta Grzegorz Piec [wideo]

  1. Budowa dróg to jedno, a utrzymanie drugie. Co z tego, że będzie dobra droga, jak będzie zaśnieżona, jak to ma miejsce obecnie gdzie by się nie udać, szczególnie w niedzielę, bo wtedy się nie pracuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *