REKLAMA

Jan Wieruszewski: ‚Chciałbym jak najlepiej służyć gminie Gowarczów i jej mieszkańcom’ [wideo]

Jan Wieruszewski od wtorku 2 lutego pełni funkcję zastępcy wójta gminy Gowarczów. To osoba z dużym doświadczeniem samorządowym – był burmistrzem Opoczna przez cztery kadencje. Udało nam się porozmawiać z nowym wicewójtem Gowarczowa.

REKLAMA

„Ta propozycja padła ze strony wójta, a ponieważ mam takie duże doświadczenie samorządowe to oczywiście skorzystałem. Powiem szczerze, że tę pracę lubiłem, ona nigdy mnie nie męczyła. Będzie to nowe doświadczenie, bo gmina zupełnie inna. Gmina Opoczno to gmina miejsko-wiejska, zdecydowanie większa, więcej problemów, ale sprawy czy problemy podobne, tym bardziej w okresie, kiedy możliwe jest korzystanie ze źródeł europejskich jak i krajowych, to będziemy się starali, by wszystkie te szanse wykorzystać […] Chcę powiedzieć, że tę pracę zawsze traktowałem jako służbę mieszkańcom, tu się nic nie zmieniło mimo różnych doświadczeń. Chciałbym jak najlepiej służyć tej gminie i jej mieszkańcom” – opowiada nam Jan Wieruszewski.

Za jakie aspekty pracy gminy Gowarczów nowy wicewójt będzie odpowiedzialny?

REKLAMA

„Właściwie wszystkie, bo funkcja zastępcy wójta dotyczy wszystkich spraw. Oprócz tego, ponieważ jedna z pracownic jest na zwolnieniu lekarskim to przejąłem jej obowiązki z zakresu zarządzania krzyzysowego, bezpieczeństwa, działalności gospodarczej i Ochotniczych Straży Pożarnych” – informuje nas Jan Wieruszewski.

Wybór Jana Wieruszewskiego na swojego zastępcę komentuje wójt Gowarczowa Stanisław Pacocha.

„Pani Marzena Dziewit od półtora roku jest sekretarzem gminy Gowarczów, więc to stanowisko wicewójta gminy Gowarczów było potrzebne. Tutaj pan Jan Wieruszewski będzie pomagał mi zarządzać kadrą, także myślę, że ta decyzja i wybór, które podjąłem będą słuszne […] Pan wójt był burmistrzem Opoczna przez cztery kadencje, także doświadczony samorządowiec. Na pewno będziemy się tu dobrze uzupełniać, będzie nas wspierać swoim doświadczeniem” – mówi nam Stanisław Pacocha.

Jan Wieruszewski urodził się w 1959 roku. Z wykształcenia jest magistrem ekonomii. Pracował w Wojewódzkim Zrzeszeniu Ludowym Zespoły Sportowe, później był kierownikiem Ośrodka Sportu i Rekreacji. Był też zatrudniony w Miejskim Domu Kultury w Opocznie. Pracował również jako główny specjalista w Wydziale Świadczeń w tomaszowskim oddziale Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

REKLAMA

7 thoughts on “Jan Wieruszewski: ‚Chciałbym jak najlepiej służyć gminie Gowarczów i jej mieszkańcom’ [wideo]

  1. Kocham Gowarczów 😁 14 lutego 2021 at 18:48 - Reply

    Miejmy nadzieję, że będzie tak szybki w działaniu, jak jego język w wypowiedzi 😁😎

  2. Czyżby CENZURA w TKN24???Olbrzymia większość informacji ma zablokowaną możliwość komentowania.Tak,to CENZURA.

  3. A co znaczy ,,comments are closed”?I jeszcze brak pola do wpisywania komentarza?W tym artykule jest.W innych nie ma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *