REKLAMA

Jest nowy rekord Końskich w pływackim maratonie! [wideo, zdjęcia]

Świetnie zorganizowana impreza zaowocowała też znakomitym wynikiem sportowym. Mowa o półmaratonie pływackim dla dzieci i pełnym maratonie dla dorosłych, które w sobotę zorganizowano na Pływalni Miejskiej w Końskich. Maraton zorganizowano już po raz czwarty. 

REKLAMA

Zawody otworzyli: wiceburmistrz Końskich Krzysztof Jasiński i dyrektor pływalni Andrzej Mijas oraz prezes UKS Koneckie Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji Maciej Kiełbowski, czyli przedstawiciele trzech jednostek, które były organizatorami imprezy.  Zawody prowadził wiceprezes KSSiR Marek Jędrasik, a nad sędziami opiekę sprawowała Izabela Sitarz. Nad wypisywaniem dyplomów czuwały mamy zawodniczek klubu.

Jako pierwsze w sobotę do wody wskoczyły dzieci –„Półmaraton dziecięcy, którego głównym założeniem jest to, że dzieci pływają 30 minut, czyli połowę tego co dorośli. Pływają sztafetowo i jest to faktycznie druga edycja. Bardzo się cieszymy, że tak licznie się stawili zawodnicy, a muszę się pochwalić, że mieliśmy tutaj trzy województwa: mazowieckie, łódzkie i nasze świętokrzyskie” – opowiada Andrzej Mijas, dyrektor pływalni.

REKLAMA

W półmaratonie wzięły udział: dwa zespoły Uczniowskiego Klubu Sportowego PSP 1  z Przysuchy, LKS Opocznianka, drużyna Szkółki Pływackiej z Przysuchy, drużyna połączonych sił Szkoły Podstawowej nr 1 Końskie i Klubu Wodnik oraz UKS Koneckie Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji. Wszystkie drużyny w trakcie półmaratonu przepłynęły dokładnie 11 kilometrów i 600 metrów. Największy dystans pokonali zawodnicy z LKS Opocznianki. Łącznie w półmaratonie udział wzięło 71 pływaków w wieku 7-13 lat.

Rywalizację najmłodszych podsumował wiceburmistrz Końskich Krzysztof Jasiński. Jednocześnie zapowiedział on walkę nieco starszych pływaków –„Bardzo się cieszę, że w to sobotnie przedpołudnie możemy spotkać się tutaj. Jesteście tutaj po to by uczestniczyć w zawodach i spędzić czas na sportowo. To również potwierdza moją tezę w przypadku dnia dzisiejszego, że Gmina Końskie sportem stoi, bo kilka minut temu rozpoczął się Memoriał poświęcony jednemu ze zmarłych trenerów piłki ręcznej, za chwilę rozpocznie się ceremonia Ogólnopolskiej Spartakiady w Szachach, a w godzinach popołudniowych jeszcze mecz I Ligi Piłki Ręcznej. Życzę Wam udanej rywalizacji, nagród i gratuluję tego, że postanowiliście zmierzyć się w trudnej konkurencji jaką jest półmaraton i maraton”  – mówił do pływackiej społeczności wiceburmistrz Jasiński.

Do maratonu, czyli pływania bez przerwy przez godzinę zgłosiło się 51 uczestników. Podzielono ich na 6 drużyn od 6 do 12 osób w wieku od 13 lat. Zadaniem drużyn było przepłynięcie jak największej odległości. Wszyscy na starcie mówili o jednym – chcemy pobić rekord Końskich –„To jest rekord sprzed dwóch lat – 23 kilometry 625 metrów. Zobaczymy, bo ten rekord był dość mocno wyśrubowany i zobaczymy czy pobiją ten rekord czy nie. Ja mam nadzieję i trzymam kciuki, że tak” – mówił dyrektor Mijas.

O pobicie rekordu starały się drużyny: Balans Końskie, Wodnik 1, Wodnik 2, połączone siły II LO i ZSP nr 1 w Końskich, Szkoła Podstawowa nr 1 oraz UKS KSSiR. I po godzinie wszystko było jasne! Podczas maratonu ustanowiono nowy rekord Końskich w sztafetowym pływaniu przez godzinę. Od soboty wynosi on dokładnie 24 kilometry 575 metrów i jest lepszy od poprzedniego o 950 metrów. Największy dystans przepłynęły zespoły z Wodnika.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Jest nowy rekord Końskich w pływackim maratonie! [wideo, zdjęcia]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *