REKLAMA

Jest wykonawca kina w Końskich! [wideo, zdjęcia]

Wielokrotnie informowaliśmy Państwa o zbliżającym się uruchomieniu kina w Koneckim Centrum Kultury przy ulicy Partyzantów w Końskich i problemach, które pojawiały się na drodze do osiągnięcia celu. Wszystko wskazuje na to, że zadanie jest na ostatniej prostej – gmina wyłoniła wykonawcę, który dostarczy i zamontuje wyposażenie kina. 

REKLAMA

„W dniu 4 maja kończymy jedną z dłuższych batalii inwestycyjnych w gminie Końskie. Mianowicie 4 maja będę miał przyjemność podpisać umowę z wykonawcą i dostarczycielem urządzeń dla potrzeb kina w Końskich. Przypominam, że w sumie mieliśmy za sobą trzy przetargi, problemy z wykonawcami, którzy odmawiali podpisania umowy. Teraz jesteśmy już po dobrej stronie mocy. Wykonawca powinien wykonać zadanie w ciągu 90 dni od chwili podpisania umowy, natomiast prawdopodobnie będzie próbował zrobić to szybciej” – mówi nam Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

Wydaje się więc, że w sierpniu kino powinno być fizycznie gotowe. Konecki samorząd zostawia sobie jeszcze czas na zorganizowanie kwestii technicznych, przygotowanie repertuaru i dlatego mówi się o starcie jednostki na jesieni.

REKLAMA

A co ma być grane na srebrnym ekranie w Końskich? Pierwszym filarem ma być kino skierowane do szkół i filmy lekturowe, drugi filary to najnowsze kasowe hity, które mają gościć na ekranie w Końskich zaraz po krajowych premierach. Przy kinie działać ma także Dyskusyjny Klub Filmowy oferujący ambitniejsze dzieła, bardziej niszowe produkcje. Kino ma oferować też poranki z bajkami i filmami animowanymi dla najmłodszych.

Czekamy!

Kino ma zostać uruchomione w budynku Koneckiego Centrum Kultury

REKLAMA

13 thoughts on “Jest wykonawca kina w Końskich! [wideo, zdjęcia]

 1. Konecczanka pisze:

  Dobre:) kino ma być gotowe niby na sierpień a start na jesieni. Ciekawe dlaczego:)
  Poprosimy pierwszy seans „Śmiechu warte”:)

 2. Urania pisze:

  W ogóle miało być niepotrzebne, teraz kwestia terminów. Po co ludziom kino w czasach internetu?

 3. M...Moje Rodzinne Miasto pisze:

  Urania, czy ty czasami nie podpisałeś/aś umowy politycznej by miasto i ludzie nie mogli mieć takiego miejsca spotkań i musieli jeździć zostawiać kasę cwaniakom z większych miast? ja i moja rodzina czeka na kino odkąd kwasniewski obiecywał rozkwit miast jak nasze po wstąpieniu do unii czyli jakies 20 lat. zapewniam cie ze nie zostawiałem kasy i nie zostawie w kinach innych niż moje miasto. tu nalezy utrzymywać miejsca pracy by inni ją mieli… mam zgromadzone tyle kasy ze teraz bede ciągle do kina chodził i jeszcze żone wezmę na niedoszłe randki do kina zabierał – taka to była degrendolada… nie rób więc z miasta i ludzi tępych idiotów nie mających prawa do kultury we własnym mieście jak inni. wystarczy że komuna i głupota wyborcza nas pozbawiła rozwoju…

  • Urania pisze:

   Nie rozumiesz mnie. To było do poprzedniczki. Przeczytaj wcześniejsze wypowiedzi na ten temat, gdzie kwestionowano sens jego istnienia. Do tego się odniosłam.

 4. M...Moje Rodzinne Miasto pisze:

  pytanie podstawowe, kino kinem, a gdzie jest pytam się rozliczenie odpowiedzialności za taką zwłokę-wywłokę w czasie kosmicznym- psychicznym… ktoś pracował i brał kasę za zadumę swą nad tym arcytrudnym przedsięwzięciem powstania kina…, a zresztą jeszcze żeby sie okazało czasem że teraz samo podpisanie umowy to kolejne lata rozważań czy lewą ręką, czy prawą…? doprawdy żenada na skalę światową, aż wstyd ogłaszać teraz cokolwiek jeszcze a znów okazuje się nieścisłość w wypowiedzi p. włodarza… miało powstać w miesiąc po wyłonieniu wykonawcy, teraz jest to 90dni. Oj Panie Burmistrzu ktoś Panem kręci okrutnie, albo to zamierzone przed wyborami z racji oczekiwań, czy my czasamy o czymś nie wiemy jeszcze…?

 5. Adam pisze:

  Faktycznie , po co kino w Konskich skoro jest np w Berlinie …. i to nie dotyczy tylko kina.
  Narracja antypolska ma sie bardzo dobrze i to głowami ludzi ktorzy niby mienia sie Polakami.
  Konecczanka jak zwykle trzyma poziom ,ale nie chce sie pochwalic swoimi osiagnieciami osoby nieomylnej i pełni sukcesów ,no śmiało ,czekamy .Krytykowac kazdy potrafi ,to takie prostackie i nic nie kosztuje.

 6. M...Moje Rodzinne Miasto pisze:

  Urania, to pisz na wstepnie prosze do kogo piszesz… z drugiej strony w takim razie i ja dementuje tylko co napisałem. jeśli jest jak piszesz to mnie cieszyc…

 7. M...Moje Rodzinne Miasto pisze:

  Adam, bardzo dobre porównanie sytuacji oporu do degrendolady z
  ostatnich dekad…

 8. Waldek pisze:

  Dawno temu w Konskich były dwa kina ,PEGAZ i Antyczne …
  To tak na marginesie ,zeby bilety kupic do kina PEGAZ trzeba było je kupowac czesto w przedsprzedazy ,takie tłumy były , pamietam ze najlepsze miejsca były w tzw. loży ,to był 14 rząd,u samej góry … Kolejka ustawiała sie na zewnątrz ,takie to były czasy.
  Pisze tu o latach 70–tych wieku XX-go . No i restrykcyjnie pani bileterka sprzwdzała wiek
  przy wejsciu ,głownie gdy film był dozwolony od lat 16-tu.

 9. Dariusz pisze:

  Jako premiera będzie film „Zenek” za pewne

 10. Stachu z Dziebaltowa pisze:

  A po co won na wsi kino , nie wystarczy won straż pozarno Sołtys zaocny wi co robi. W kuńskich jak było miasto to wśćko belo , Jjsk psejeli władze to zamykali, zamykali zeby teroz po 20 latach otwirać.

 11. Ulubienie pisze:

  Czy wiecie Państwo ile powstało obiektów użyteczności publicznej w mieście za rządów tego człowieka który obecnie zarządza gminą i w którym roku , co likwidowano!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *