Juniorzy Starsi Neptuna o krok od Centralnej Ligi Juniorów! [wideo, zdjęcia]

To miał być tak zwany mecz o wszystko, ale to słynne stwierdzenie zrozumieli chyba tylko podopieczni Arkadiusza Jarząba. Nasi juniorzy starsi ograli w środę Juventę Starachowice aż 5:0!

Nasi młodzi piłkarze przez całe rozgrywki radzili sobie znakomicie i potrafili nawet najtrudniejszego rywala pokonać naprawdę wysoko. Przed tygodniem wydarzyło się jednak coś niespodziewanego. Konecczanie przegrali na wyjeździe z Klimontowianką Klimontów 2:1. Strata punktów z teoretycznie łatwym rywalem skomplikowała układ w grupie. Zieliński i spółka by pozostać w walce o Centralną Ligą Juniorów musieli pokonać w kolejnym meczu Juventę Starachowice… i dokonali tego! Na dodatek w doskonałym stylu! Ponownie zachwycił Piotr Zieliński. Lider strzelców Świętokrzyskiej Ligi Juniorów Starszych ustrzelił hat trick. Gowarczowianin pokonywał bramkarza ze Starachowic w 30, 66 i 87 minucie.

Poza nim do siatki rywali trafili również: Jakub Banasik w 47 minucie meczu, a także samobójcze trafienie zaliczył piłkarz Juventy Kacper Mazurek. Ostatecznie Neptun pokonał Juventę Starachowice aż 5:0. Co to oznacza dla układu tabeli? MKS nie musi już oglądać się na dwóch najgroźniejszych rywali, czyli właśnie ekipę ze Starachowic oraz Wisłę Sandomierz. Każde zwycięstwo w sobotnim starciu z Zenitem Chmielnik w meczu ostatniej kolejki ligi da Neptunowi upragniony triumf w rozgrywkach.

Juniorzy Starsi: Neptun Końskie – Juventa Starachowice 5:0
Gole: Zieliński – 3; Banasik ; Kacper Mazurek – samobój.

Skład Neptuna:  Michał Wodecki —  Paweł Mendygrał (Dominik Gąszcz), Łukasz Skalski, Jakub Ziębaczewski, Jakub Banasik (Tomasz Staromłyński), Łukasz Ryszkiewicz (Kacper Kos),  Bartosz Sztandera, Piotr Zieliński, Adam Kamont, Kamil Kowalczyk (Karol Bomba), Cezary Madej.