REKLAMA

Już dziś „III Jarmark w Cisowniku”

W niedzielę o godzinie 16:00 w Cisowniku w gminie Smyków rozpocznie się trzecia edycja jarmarku „Prawdziwe Rękodzieło”, który bardzo dobrze przyjął się w minionych latach.

REKLAMA

REKLAMA

 

Podczas wydarzenia odbędzie się prezentacja stoisk z rękodziełem, występy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Miedzierzy, występy zespołu Sosnowscy i Przyjaciele”, a także spotkanie autorskie z Jackiem Lombarskim, znanym dziennikarzem i autorem książek o tematyce historycznej. Przewidziane jest także wspólne biesiadowanie przy ognisku. Oprócz tego, w trakcie spotkania będzie można skosztować pysznego jedzenia przygotowanego przez Sołectwo Cisownik, Koło Łowieckie Orlik 86-Końskie, oraz Stowarzyszenie „Śladami Hubalczyków”.

Impreza jest powiązana z postacią majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, którego historia wiązała się również z miejscowością Cisownik. To właśnie tam siedzibę ma Stowarzyszenie „Śladami Hubalczyków”, które organizuje nadchodzące wydarzenie. Nawiązując do postaci bohatera, jakim był „Hubal” członkowie stowarzyszenia postanowili odnaleźć i przedstawić szerszej publiczności ludzi zdolnych, posiadających niepospolite umiejętności.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *