REKLAMA

Już jutro senioralia w Końskich. Będą darmowe przekąski, piwo i badania

W niedzielę od godziny 15:00 w Parku Miejskim w Końskich trwać będą „Koneckie Senioralia”. To impreza dla seniorów jakiej jeszcze u nas nie było. Nie zabraknie występów artystycznych, darmowego poczęstunku, a nawet piwa. Będzie także możliwość zrobienia sobie podstawowych badań. 

REKLAMA

Za organizację wydarzenia odpowiada Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich, gmina Końskie, a także Uniwersytet Trzeciego Wieku „Aktywni” w Końskich, Sekcja Emerytów i Rencistów ZNP w Końskich i Dom Dziennego Pobytu w Końskich.

REKLAMA

Od 15:00 na Scenie Letniej w Parku Miejskim odbywać będą się różne występy artystyczne tworzone przez seniorów dla seniorów. W punkcie medycznym będzie można zapisać się na szczepienia, zbadać ciśnienie krwi i poziom cukru. Będzie można także skonsultować się z fizjoterapeutą. Policjanci pokażą materiały dotyczące oszustw, na jakie najczęściej narażeni są seniorzy i omówią zagadnienia związane z bezpieczeństwem na drogach. Uczestnicy znajdą informacje na temat walki z uzależnieniami czy przemocą domową, poradniki dla niepełnosprawnych, informacje o ubezpieczeniach i wiele innych.

Na scenie ustawionej przed Miejsko–Gminnym Domem Kultury w Końskich wystąpią członkowie grup artystycznych poszczególnych jednostek. Gwiazdą spotkania będzie zespół „Jorgusie” ze Śląska, który ma w swym repertuarze śląskie szlagiery i piosenki biesiadne. Imprezę poprowadzą Anna Wiaderna z Domu Kultury i Teresa Dunajska z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Nikt z miejsca nie odejdzie głodny, ani spragniony. Przewidziano darmowy poczęstunek, w tym między innymi żur. Uczestnicy imprezy będą mogli silić się także gratisowym piwem. Zapraszamy do Parku Miejskiego w Końskich od godziny 15:00.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *