REKLAMA

Już szósty raz Mikołaj będzie dla każdego! [wideo, zdjęcia]

Uczniowie i nauczyciele z I Liceum Ogólnokształcącego imienia Komisji Edukacji Narodowej w Końskich kontynuują piękną tradycję bożonarodzeniowych koncertów połączonych z aukcjami charytatywnymi pt. „Mikołaj dla każdego”. Wiadomo już, że w piątek uzbierali prawie 12 tysięcy złotych na rzecz swoich potrzebujących kolegów. 

REKLAMA

Koncert poprowadzili uczniowie I LO: Hubert Zaleśny i Aleksandra Maciejczyk. Natomiast część związaną z licytacją prowadził ksiądz Krzysztof Sieczka. To były nauczyciel religii w „Starym Ogólniaku” będący od początku współorganizatorem całego wydarzenia. –„A teraz moi drodzy czas przejść do tego co jest w tym dniu najważniejsze, a więc musimy zebrać taką sumę pieniędzy, która pomoże innym jak najlepiej przeżyć święta i jak najlepiej przeżyć również czas po świętach.” – mówił tuż przed licytacją ks. Sieczka.

Pomysłodawcą całego wydarzenia był uczeń Wiktor Janic. Kiedy ksiądz Sieczka odszedł z Końskich na inną parafię by pełnić tam posługę proboszcza rolę organizatora koncertu „Mikołaj dla każdego” przejęła nauczycielka Joanna Stołowska- Grzegorczyk. Koncert ma nadawać wydarzeniu kulturalny i świąteczny ton, ale głównie chodzi o licytacje. Dochód z nich zostaje przekazany na wsparcie rodzin mniej zamożnych uczniów. W tej edycji zlicytowano między innymi: piłkę z podpisami zawodników Vive za 500 złotych, płytę Andrzeja Piasecznego z autografem za 420 złotych, piłkę kadry narodowej szczypiornistów z podpisami zawodników za 500 złotych, koszulkę Mai Włoszczowskiej z podpisem za 300 złotych. Łącznie licytowano 60 przedmiotów, a łączny dochód z nich to 10 020 złotych! Dodatkowe 1400 złotych dorzucili darczyńcy. Wciąż nieprzeliczone zostały pieniądze ze sprzedaży ciast podczas koncertu.

REKLAMA

Przez sześć edycji koncertu „Mikołaj dla każdego” społeczność koneckiego Starego Ogólniaka zebrała łącznie ponad 55 tysięcy złotych!

Dodajmy jeszcze, że w piątek artystycznie prezentowali się uczniowie I LO: Magda Rut, Wojciech Kołodziejczyk, Adam Wodecki, Alicja Woldańska, Aleksandra Maciejczyk, Aleksandra Wcisło, Dawid Cichoń, Dominika Jakubowska, Iza Popiel, Jakub Grobis, Julia Pałgan, Klaudia Gardzińska, Jakub Dajer, Maria Teper, Aleksandra Chojnacka, Maria Markiewicz, Aleksandra Grosman, Patrycja Dukat, Wiktoria Karbownik, Zuzanna Szlenk. Gościnnie na scenie wystąpiła też Apolonia Grzegorczyk. Na scenie prezentowały się także dzieci ze Szkoły Fantasy Dance Academy, która ma zajęcia w klubie Balans pod kierunkiem Zbigniewa Zasady (wielokrotny mistrz Polski i mistrz świata).

Zdjęcia (poniżej galerii znajdziecie listę wszystkich darczyńców):

Lista darczyńców:

1. Ewa Janus
2. Monika Cholewińska
3. Ryszard Wiśniewski
4. Beata i Andrzej Gruszkiewicz
5. Krystyna i Krzysztof Siemieniec
6. Katarzyna Janus
7. Małgorzata Dębska
8. Jacek Postuła
9. Małgorzata Kowal
10. MGDK Końskie
11. Beata Musiał
12. Rafał Gałązka
13. Anna Jakubowska
14. Alina Sadowska
15. Elżbieta Grochal
16. Edyta i Jacek Cichoń
17. Iwona i Tomasz Śliwak
18. Grzegorz Pietrasiak
19. Teresa Jasnos
20. Elżbieta Krzysztofik
21. Piotr Salata
22. Katarzyna i Dariusz Jędrasik
23. Karol Cygankiewicz
24. Wioletta Ziółkowska
25. Wojciech Korabiewski
26. Wioletta Walcharz
27. Iwona Gregiel
28. Małgorzata Gajos
29. Beta i Mirosław Orzechowscy
30. Magdalena i Mirosław Biały
31. Anna Sęga
32. Urszula i Ryszard Banaśkiewicz
33. Marian Jankowski
34. Piotr Bocheński
35. Katarzyna Klimowicz
36. Krzysztof Jasiński
37. Cezary Maliborski
38. Wojciech Jasnos
39. Aneta Brzeska
40. Natalia Brzozowicz
41. Krzysztof Dziuba
42. Magdalena Prasał
43. Dominika Stefańczyk
44. Magdalena i Jacek Zaleśni
45. Iza Jasnos
46. Ewa i Zbigniew Sadorscy
47. Justyna Bąk
48. Małgorzata Kołodziejczyk
49. Wioletta Płodzik
50. Czarna Flota
51. Elwira Sibiga i Bartek Gartner
52. Michał Trojanowski
53. Danuta Bednarczyk
54. Iwona Orlińska
55. Agata Koczaj
56. Jakub Gad
57. Małgorzata Maciejczyk

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *