REKLAMA

Kadeci z ZSP nr 1 w Końskich wyróżnieni przez szefa MON

Michał Sykus oraz Mateusz Nowak, uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich, przed oficjalną inauguracją 30. Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Targach Kielce, odebrali wyróżnienia z rąk szefa Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka.

REKLAMA

REKLAMA

Okazjonalne grawertony kadetom z Końskich, Michałowi Sykusowi i Mateuszowi Nowakowi, przyznano podczas europejskich Targów Obronnych w Kielcach za wysoką kulturę osobistą i propagowanie postaw patriotycznych. Poza edukacją, realizują oni swoje zainteresowania w szeregach Jednostki Strzeleckiej 2160. Ich wychowawcą w koneckim Mechaniku jest Witold Fitas.

– „Podjęliście dobrą decyzję. W klasach mundurowych można łączyć edukację oraz zdobywanie umiejętności potrzebnych przy obronie ojczyzny” – gratulował wszystkim kadetom z kielecczyzny Mariusz Błaszczak.

Obecni podczas wystawy w Targach Kielce starosta Grzegorz Piec i członek zarządu powiatu Dariusz Banasik, również to uczynili w stosunku do uczniów ZSP nr 1, zaraz po wręczeniu wyróżnień. Na koniec odbyła się pokazowa musztra z bronią w wykonaniu kadetów z Kielc.

Zdjęcia (Powiat konecki):

REKLAMA

One thought on “Kadeci z ZSP nr 1 w Końskich wyróżnieni przez szefa MON

  1. Joisse pisze:

    Jedni oddaliby życie za ojczyznę, inni za Boga. Reszta chce żyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *