REKLAMA

Kandydaci z Konecczyzny do Sejmu RP [aktualizacja]

W środę upłynął termin zgłaszania ostatecznych list wyborczych na wybory Parlamentu RP, które zaplanowano na 15 października. Przyjrzeliśmy się reprezentantom Konecczyzny, którzy stają w wyścigu o fotel posła. Artykuł przygotowany został w oparciu o dane opublikowane przez Państwową Komisję Wyborczą. 

REKLAMA

REKLAMA

Koalicja Obywatelska

12 miejsce na liście zajmuje Ewa Lasota, to z wykształcenia ekonomistka, jest sołtysem Baryczy w gminie Końskie, wraz z mężem prowadzi gospodarstwo agroturystyczne, nie należy do żadnej partii politycznej. Zawodowo związana z koneckim inspektoratem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Trzecia Droga. PSL – PL2050 Szymona Hołowni 

9 miejsce na liście zajmuje Agata Binkowska. Pochodzi ona z gminy Radoszyce, ale związana jest też mocno z gminą Słupia Konecka. Binkowska od wielu lat pracowała w samorządach na szczeblu powiatowym i wojewódzkim. Jest działaczką PSL-u, obecnie ma mandat radnej wojewódzkiej, a w poprzedniej kadencji była Członkiem Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. Społecznie działa w wielu organizacjach na rzecz praw kobiet, biznesu, a także lokalnych stowarzyszeniach.

Bezpartyjni Samorządowcy 

Z 5 miejsca na tej liście wystartuje Grażyna Staciwa – dyrektor Przedszkola Samorządowego w Radoszycach. To pedagog z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem, ale i działaczka społeczna skupiona dotychczas na radoszyckich sprawach. Mieszka w Kłucku w gminie Radoszyce.

23 miejsce na liście ma Martyna Żak – studentka pochodząca ze Stąporkowa.

Prawo i Sprawiedliwość 

12 miejsce na liście przypadło staroście koneckiemu Grzegorzowi Piecowi. To samorządowiec, od kilku kadencji radny Rady Powiatu Koneckiego. Bez powodzenia do Sejmu RP startował w 2019 roku. Piec z wykształcenia jest leśnikiem. Obecnie pełni też funkcję szefa powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości. Piec mieszka w Kozowie w gminie Smyków.

22 pozycję na liście PiS zajmuje Lilla Brożyna. To z wykształcenia pielęgniarka, obecnie pracownik wyższego szczebla w Szpitalu im. św. Łukasza w Końskich. Brożyna jest radną Rady Powiatu Koneckiego, pochodzi i mieszka w gminie Stąporków.

Nowa Lewica 

Listę otwiera pochodzący z Izabelowa pod Końskimi Andrzej Szejna. Trzeba tu jednak podkreślić, że choć Szejna często bywa w regionie i z niego pochodzi to obecnie mieszka w Warszawie. Szejna to z wykształcenia prawnik i ekonomista. Był europosłem, a w obecnej kadencji pełni mandat posła na Sejm RP. Jest szefem Nowej Lewicy w województwie świętokrzyskim i wiceprzewodniczącym partii w skali całego kraju. To absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Końskich.

Na 23 miejscu na liście znalazła się Sylwia Żochowska. Prowadzi ona Koło Gospodyń Wiejskich „Nasz Maleniec” i mieszka w tej miejscowości. Zawodowo i z wykształcenia jest lektorem języka niemieckiego.

Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców

16 miejsce na liście tego komitetu zajmuje Robert Stanisław Turalski, prowadzący przedsiębiorstwo, mieszkający w Rogowie w gminie Końskie.

REKLAMA

7 thoughts on “Kandydaci z Konecczyzny do Sejmu RP [aktualizacja]

 1. Mefisto pisze:

  Zaznaczam że jeżeli moje komentarze nie będą dopuszczane, spotkamy się w sądzie.
  Redakcja tworząc forum godzi się na dyskusję publiczną. Nie musi się zgadzać z komentującym ani uznawać formy komentarza. Wolność słowa jest wartością nie dla wybranych.
  Dla mnie ten region jest miejscem przenikania przestępczości do władz i instytucji tak silnie, że kształtuje stosunki społeczne. Kto nie chce się w nie włączać, jest prześladowany przez te instytucje i służby. Tym sposobem zdaje sobie sprawę z tego, w jakiej jest sytuacji. Ma prawo o tym mówić publicznie, pisać i tym wywierać presję na nie, aby wiedziały, że ich występki będą ujawnione przez tą osobę.
  Pozbawianie kogoś możliwości pisania na forum o rzeczach przestępczych władz, policji, organów ścigania jest niczym innym jak totalitarną cenzurą, chroniącą władzę przed publiczną odpowiedzialnością. Polska jest demokratycznym państwem prawa, a nie tym, czy była w minionej epoce. Dziennikarz nie musi się bać władzy, jak za komuny. Może się bać przestępców, ale nie represji. Jeżeli one są, to ich sprawcy są przestępcami, kimkolwiek są ze stanowiska. A skoro to ludzie władzy, to właśnie od tego mamy w tym demokratycznym systemie wolność słowa, by o tym pisać.

  • Arek Góral pisze:

   Dzień dobry,

   Nie publikujemy wyłącznie komentarzy:

   a) wulgarnych
   b) prezentujących mowę nienawiści
   c) wysuwających oskarżenia bez pokrycia, które naruszą dobra osobiste innych osób lub podmiotów

   Korzystając z portalu akceptujecie Państwo regulamin: https://tkn24.pl/kontakt/

   Jest tam mowa także o moderacji komentarzy.

   • Mefisto pisze:

    „A kto będzie kandydował z Solidarnej Polski? Czyżby NIKT? Z Suwerennej Polski.”

    To jest wulgarne?

    Chyba też pan nie należy do kompetentnych w prawie. Nie ma cenzury prewencyjnej Pisanie negatywnych dla przedstawicieli władzy faktów to fundament państwa prawa.

    A z mową nienawiści… Czy podszywanie się pod inną osobę używając jej stałego nika i wypisywanie pod tym nikiem wulgarnych treści o dziadku i afrykańskich zwierzętach mieści się w podanym przez pana kanonie? I nie godzi także w żadne dobro osobiste?

 2. Zmęczony pisze:

  Człowieku, Mefisto, jak czymś straszysz, to albo miej jaja to wykonać albo się nie ośmieszaj, kogo i jak chcesz do sądu podać jak Ty nawet nie masz odwagi podać prawdziwego imienia i nazwiska komentując, jestem także przekonany, że Twój podany adres e-mail, to kolejny fejk. Zmień NIck na fejkuś i idź straszyć gdzie indziej, bo tutaj Ci nie pykło, masz jaja to pisz komentarz pod postem z własnego konta a jak nie to się schowaj kolejny konecki zakompleksiony frustracie…

  • Mefisto pisze:

   Podpisuję się fałszywym? Miałbyś odwagę podać swój iloraz inteligencji?
   Resztę pozostawię bez komentarza. Nie piszę też do ciebie maili, może bierzesz mnie za kogoś innego. Swoje urojenia wylewaj więc w knajpie, gdzie dydkusja osiąga podobny poziom.

 3. Loja pisze:

  Najlepszy kandydat to Starosta Konecki Grzegorz Piec za jego kadencji zrealizowano wiele inwestycji w Powiecie , jedna zważniej szych to remont jednej z kondygnacji piętra w budynku Starostwa przeniesienie w to miejsce zapomnianej przez wiele lat przychodni pedagogiczno -psychologicznej stwarzając wreszcie godne warunki dla młodzieży oraz pracowników .Starosta urodzony samorządowiec prawdziwy gospodarz Powiatu Mimo przeciwności losu COVID nie narzeka tylko rozwiązuje problemy i realizuje zadania inwestycyjne ,nie stwarza sztucznych problemów .Jest człowiekiem godnym zaufania oddając na Niego swój głos w wyborach na posła macie Państwo pewność ze jest głosem nie zmarnowanym.

 4. Barbara pisze:

  Do autora powyżej:
  ,,ŁUBU-DUBU! ŁUBU-DUBU! NIECH ZYJE NAM PREZES NASZEGO KLUBU! NIECH ZYJE NAM!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *