REKLAMA

Pożyczki na raty – jak zadbać o swoje bezpieczeństwo?

Polacy coraz chętniej sięgają po pozabankowe pożyczki na raty. Obecnie procedura ubiegania się o pożyczki na raty miesięczne przez internet bywa prosta dla Klienta. Zobacz, jak złożyć wniosek o pożyczkę ratalną i jednocześnie zadbać o swoje bezpieczeństwo!

REKLAMA

Pożyczki na raty – weryfikacja klienta a bezpieczeństwo danych osobowych

Ubiegając się o pożyczkę na raty, musisz liczyć się z tym, że pożyczkodawca będzie wymagać dokładnej weryfikacji  Twojej zdolności kredytowej. Najczęściej weryfikacja odbywa się przez analizę sytuacji pożyczkobiorcy w BIK, KRD i BiG InfoMonitor. To bezpieczne formy weryfikacji, których nie trzeba się obawiać.

REKLAMA

Potencjalni pożyczkodawcy powinni jednak wiedzieć, jak zadbać o bezpieczeństwo swoich danych osobowych. Już na etapie uzupełniania formularza kontaktowego lub wniosku, warto sprawdzić, z jakich zabezpieczeń korzysta firma pożyczkowa.

Strona internetowa pożyczkodawcy powinna mieć aktywne certyfikaty SSL i protokoły HTTPS. Kłódeczka widoczna tuż przy pasku adresu witryny w przeglądarce www to gwarancja zmniejszonego ryzyka, że dane osobowe nie zostaną przechwycone przez cyberprzestępców.

Wniosek o pożyczkę na raty – jak bezpiecznie uzupełnić formularz?

Pożyczka pozabankowa to wygodna forma wsparcia finansowego skierowana do osób pełnoletnich. Wniosek pożyczkowy to prosty formularz, który można uzupełnić z poziomu przeglądarki internetowej. Przed podaniem danych osobowych:

  • upewnij się, że korzystasz z bezpiecznego łącza z internetem (unikaj nieznanych hotspotów),
  • sprawdź czy strona pożyczkodawcy jest zabezpieczona (kłódeczka przy pasku adresu witryny),
  • upewnij się, że składasz wniosek w rzetelnej firmie pożyczkowej, możesz to zrobić poprzez weryfikację istnienia instytucji udzielającej pożyczki w rejestrze KNF (https://rpkip.knf.gov.pl/index.html?type=RIP), sprawdzenie opinii innych klientów danej firmy lub zapytania na grupach dyskusyjnych.

Zanim przystąpisz do procedury wnioskowania o pożyczkę, przeanalizuj kilka czynników. Podstawą bezpieczeństwa jest weryfikacja wiarygodności firmy pożyczkowej oraz analiza warunków finansowania wynikających z proponowanej umowy. W ten sposób zabezpieczysz swoje finanse. Unikniesz też sytuacji, w której pożyczka na raty mogłaby być nadmiernym obciążeniem dla domowego budżetu.

Oferta pożyczki na raty – jak wybrać najlepszą propozycję finansowania?

Pożyczka ratalna to prosty sposób na pozyskanie dodatkowych kilkunastu tysięcy złotych z uproszczoną procedurą weryfikacji wniosku. Na etapie poszukiwania oferty dopasowanej do swoich potrzeb i preferencji, warto wziąć pod uwagę:

  • oprocentowanie,
  • prowizję pożyczkodawcy,
  • Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania (RRSO),
  • całkowity koszt pożyczki na raty.

Po weryfikacji powyższych parametrów będziesz w stanie wybrać propozycję pożyczki na raty, która nie obciąży budżetu Twojego gospodarstwa domowego.

Sprawdź ofertę na https://www.provident.pl/pozyczka-internetowa (dostępna w Provident pożyczka Samoobsługowa Prima z RRSO 29,01%, wartość jest zmienna w zależności od wybranej kwoty i okresu spłaty, warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik zdolności kredytowej konsumenta) wybierz najwygodniejszą dla siebie. Nie rezygnuj ze swoich celów. Pamiętaj, że uzyskasz pożyczkę jeżeli otrzymasz pozytywny wynik oceny Twojej zdolności kredytowej. Przed podpisaniem umowy każdorazowo zapoznaj się dokładnie z  dokumentacją pożyczkową i  wszystkimi warunkami  umowy. Oceń również swoją sytuację finansową, czy będziesz w stanie spłacić zobowiązanie.

Materiał sponsorowany przez Provident Polska S.A.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *