REKLAMA

Karol i Monika Mazurowie z nagrodą od Prezydenta Dudy

Karol i Monika Mazurowie z Szóstaków w gminie Radoszyce odebrali w sobotę z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy tytuł laureata krajowego Agroligi, czyli jednej z najważniejszych nagród w kraju dla producentów rolnych. 

REKLAMA

Foto: Kancelaria Prezydenta

To niezwykle ważne nagrody wnoszące na piedestał tych, którzy swoją ciężką pracą budują bezpieczeństwo żywnościowe Rzeczypospolitej – wskazywał Andrzej Duda.

Jesteście Państwo wzorem dla innych gospodarzy, dla młodych; jesteście także nauczycielami, którzy przekazują wiedzę, doświadczenie młodemu pokoleniu, aby polskie rolnictwo mogło dalej kwitnąć – mówił Prezydent.

REKLAMA

W trakcie gali Prezydent wręczył też puchar i dyplom rolnikom z naszego powiatu: Karolowi i Monice Mazurom, którzy w Szóstakach w gminie Radoszyce prowadzą wysoko zmechanizowane gospodarstwo. Mazurowie posiadają 22 mleczne krowy produkujące rocznie tysiące litrów mleka.

Nasi reprezentanci zostali laureatem krajowym konkursu Agroliga 2021.

Konkurs AgroLiga jest organizowany od 1993 roku. Od 2008 roku Honorowy Patronat nad Galą AgroLigi sprawuje Prezydent RP. Laureaci konkursu, zarówno szczebla krajowego, jak i wojewódzkiego, stają się symbolem przedsiębiorczości i gospodarności w polskim rolnictwie oraz agrobiznesie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *