REKLAMA

Kiedy skorzystać z usług prawniczych?

Życie pisze różne scenariusze. Niemniej każdemu z nas pisane będzie prędzej czy później rozstrzygnąć jakieś sprawy drogą administracyjną lub sądową. Sprawdźmy, kiedy skorzystać z profesjonalnych usług prawniczych.

REKLAMA

Kim są prawnik, adwokat i radca?

Terminem prawnik określamy osoby, które ukończyły studia wyższe na kierunku prawo, przeszły trzyletnią aplikację (praktykę), zdały egzamin przeprowadzany przez Ministerstwo Sprawiedliwości oraz figurują w spisie radców prawnych lub adwokatów. Oba ostatnie tytuły są równorzędne. Radca może występować przed sądem i reprezentować klienta w każdej rozprawie (prócz większości karnych), adwokat zaś może go reprezentować na wszystkich rozprawach karnych. Pomijając ten najdrastyczniejszy przypadek, czyli sprawy sądowe, Kancelaria Prawnicza Wrocław skupiają się na obsłudze prawnej firm, biznesem, zawieraniem umów, windykacją, zakładaniem spółek, sprawami upadłości i restrukturyzacji, w tym wszelako pojętym doradztwem i wsparciem w sytuacjach wymagających negocjacji.

Doradztwo i reprezentacja w sądzie

REKLAMA

Poprzez reprezentację w sądzie rozumiemy uczestnictwo w przesłuchaniu. Usługi Prawne Wrocław oznaczają też zgładzanie zastrzeżeń, branie udział w apelacji, korespondowania z sądem, konstruowania pism, a wszystko to na każdym etapie postępowania, tak aby nie obciążać klienta. Doradztwo dotyczy też udzielaniu porad, czyli wyjaśnianiu kwestii rodzących wątpliwości klienta. Niekiedy zdarza się, że sytuacja jest tak złożona, że specjalista musi wyjaśnić wiele kwestii na podstawie różnych dziedzin prawa, sama zaś analiza sytuacji wymaga kilku konsultacji prawniczych, które nie zakończą się jednego dnia.

Kiedy zdecydować się na pomoc prawnika?

W zależności od rodzaju sprawy możemy udać się dp niego z jednorazową sprawą, która rozstrzygnie się w godzinę albo skorzystać z pomocy, jeśli wiemy, że sprawa będzie się ciągnąć nawet kilka miesięcy.

Klienci najczęściej zgłaszają się do prawnika przy:

  • rozwodach,

  • ograniczeniu lub pozbawieniu władzy rodzicielskiej,

  • wystosowaniu wniosku o alimenty,

  • sprawach o odszkodowanie,

  • sprawach o znęcanie się, w tym psychiczne np. mobbing,

  • pozywaniu innej osoby,

  • byciu pozwanym,

  • konsultacji prawnej,

  • pisaniu pism,

  • analizie umów,

  • przeprowadzaniu mediacji.

Są to oczywiście przykłady zakresu działań radów i adwokatów, gdyż każda sprawa indywidualnie jest indywidualnie.

Cechy dobrego specjalisty

Prócz wykształcenia wyższego praz zdolności do pełnienia czynności prawnych, musi się on cieszyć nieposzlakowaną opinią, powinien łatwo nawiązywać kontakty, nie tracić opanowania i cierpliwości w rozmowie z klientem oraz powinien mieć świadomość ciągłej nauki. Prawo ciągle ulega zmianom. Dobry prawnik pozostaje na bieżąco z ustawami i kodeksami, by móc specjalizować się w określonej dziedzinie.

Innymi pożądanymi cechami są dyskrecja i uczciwość wobec klienta, a także chęć kierowania się wyłącznie jego interesem.

Jak zatem widać, prawnik pełni odpowiedzialną funkcję społeczną. Dzięki szerokim kompetencjom może służyć klientom w rozmaity sposób, od zwykłych porad po wielomiesięczne procesy.

Artykuł sponsorowany

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *