REKLAMA

Kiedy wybory? PKW: Decyzja Premiera

Od poniedziałku powiatem koneckim zarządza Grzegorz Piec nominowany do tej roli przez Prezesa Rady Ministrów. Pozostaje więc już tylko jedno pytanie bez odpowiedzi: kiedy odbędą się ponowne wybory do Rady Powiatu w Końskich? Z pytaniem skierowaliśmy się do kieleckiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego. 

REKLAMA

Na nasze pytania odpowiedział Adam Michcik – dyrektor kieleckiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.
tkn24.pl: Jak w takiej sytuacji, kiedy Rada Powiatu w Końskich została rozwiązana powinny wyglądać dalsze działania związane z wyborami?
Adam Michcik:
„Procedura wygląda następująco: Premier po zasięgnięciu opinii Państwowej Komisji Wyborczej wyznacza w drodze rozporządzenia datę wyborów. To właśnie Prezes Rady Ministrów określa kalendarz wyborczy i ustala też liczbę wybieranych radnych.”
tkn24.pl: Są jednak ustawowe terminy, dowiadujemy się o 90 dniach od przyczyny rozwiązania rady…
Adam Michcik: „Tak zgadza się, są pewne terminy ustawowe, ale to Premier jest tym organem do którego należy to końcowe ustalenie kiedy, jak to liczyć. On i jego służby tutaj decydują o tej dacie. Oni przekazują nam można tak powiedzieć gotowca w tej sprawie, na podstawie którego dalsze działania podejmują urzędnicy wyborczy.”
tkn24.pl: Rozumiem, że póki co żadne tego typu wytyczne do Państwa nie dotarły?
Adam Michcik: 
„Na tę chwilę nie otrzymaliśmy żadnych informacji z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.”

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *