REKLAMA

Kierował pod wpływem narkotyków. W domu posiadał amunicję z okresu II wojny światowej

W piątek w Stąporkowie mundurowi z tamtejszej jednostki zatrzymali do kontroli drogowej 30-latka kierującego volkswagenem. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem środków odurzających i miał przy sobie marihuanę. W miejscu jego zamieszkania policjanci znaleźli amunicję pochodzącą prawdopodobnie z okresu II wojny światowej.

REKLAMA

„W trakcie kontroli mundurowych zaniepokoiło zachowanie mężczyzny. Badanie trzeźwości nie wykazało alkoholu w organizmie mężczyzny, ale po wykonaniu badania na zawartość narkotyków okazało się, że 30-latek prawdopodobnie był pod ich wpływem. W trakcie dalszych czynności policjanci ujawnili u mężczyzny porcję suszu roślinnego, która po przebadaniu narkotestem wykazała w swoim składzie zawartość marihuany. Mężczyźnie pobrano krew do dalszych badań oraz zatrzymano prawo jazdy” – informuje sierż. Krzysztof Bernat, p.o. oficera prasowego KPP w Końskich.

REKLAMA

Kontrola na tym się nie zakończyła. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 30-latka, policjanci znaleźli pięć sztuk amunicji pochodzących prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. Zabezpieczono także kolejne porcje suszu roślinnego.

Mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających, posiadanie narkotyków oraz nielegalne posiadanie amunicji.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *