REKLAMA

Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Stąporków uczestniczyły w jarmarku w Tokarni [zdjęcia]

W niedzielę 2 lipca w Tokarni miał miejsce XIX Świętokrzyski Jarmark Agroturystyczny, w którym uczestniczyły między innymi koła gospodyń wiejskich z terenu gminy Stąporków. Gospodynie zaprezentowały swoje pokazowe przepisy.

REKLAMA

fot. gmina Stąporków

Przedstawiciele gminy Stąporków, wspólnie z Kołami Gospodyń Wiejskich „Osiemnastki +” Czarna, Czarniecka Góra, „KW-usie” Kozia Wola i „Komorowianeczki” Komorów, na czele z Ryszardem Kusakiem zastępcą Burmistrza, prezentowali podczas Jarmarku w Muzeum Wsi Kieleckiej ofertę turystyczną i kulinarną naszej gminy.

REKLAMA

W trakcie wydarzenia przeprowadzono rozmaite konkursy. Głównym punktem programu była giełda agroturystyczna „Swojskie Klimaty i Świętokrzyskie Smaki”, podczas której można było spróbować produktów i potraw regionalnych, przygotowanych przez kilkadziesiąt kgw i stowarzyszeń agroturystycznych. Odbył się także kiermasz rękodzieła ludowego, na którym lokalni twórcy ludowi zaprezentowali ręcznie wykonane ozdoby.

fot. gmina Stąporków

Jedną z głównych atrakcji imprezy był konkurs na najpiękniejsze stoisko oraz konkurs kulinarny „Przez żołądek do serca”. Do rywalizacji kulinarnej zgłoszono 25 potraw przygotowanych przez koła z całego województwa.  Oto co przygotowały reprezentantki gminy Stąporków:

  • pierogi z kaszanką –  KGW „Osiemnastki +” Czarna, Czarniecka Góra,
  • zalewajka z suszonym grzybkiem i suchymi ziemniaczkami – „KW-usie” Kozia Wola,
  • kapusta z grochem – Komorowianeczki” Komorów.

Gospodynie nie wygrały jednak w konkurencjach, ale mimo to wróciły do domu zadowolone.

Zdjęcia (gmina Stąporków):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *