REKLAMA

IV Rajd Profilaktyczny maszerował do Górnego Młyna [wideo, zdjęcia]

W czwartek uczniowie szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu koneckiego, a także Prywatnej Szkoły Podstawowej w Końskich uczestniczyli w IV Rajdzie Profilaktycznym do Górnego Młyna. Organizatorzy przygotowali dla nich ciekawe zajęcia i pokazy.

REKLAMA

Wydarzenie rozpoczęło się przy fontannie w Parku Miejskim w Końskich. Tam uczestników przywitała Urszula Przygodzka  – dyrektorka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, która przekazała informacje organizacyjne. Następnie wszyscy przemaszerowali do miejscowości Górny Młyn.

REKLAMA

– „Idziemy na Górny Młyn. Tam będzie pokaz gaszenia pożaru, pogadanka również przed przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej, na pewno też policja powie coś na temat bezpieczeństwa. Będzie też namiot profilaktyczny, czyli różne materiały edukacyjne. Na zakończenie na pewno będzie pieczenie kiełbasek” – mówi Urszula Przygodzka, dyrektor PCPR w Końskich.

Uczestnikami rajdu była młodzież ze szkół ponadpodstawowych z powiatu koneckiego, zarówno prywatnych jak i publicznych. Udział wzięli też uczniowie z Prywatnej Szkoły Podstawowej w Końskich. Na trasę wyruszyli także mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej.

Przy altanie w Górnym Młynie na wszystkich czekały liczne atrakcje. Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Końskich zaprezentowali alkogogle oraz atrapy narkotyków, strażacy z Państwowej Straży Pożarnej przeprowadzili pokaz gaszenia pożaru, natomiast ratownicy z koneckiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego przygotowali zajęcia z ratownictwa. Znalazł się też czas na upieczenie kiełbasek, wspólną ucztę i integrację.

Za organizację imprezy odpowiadały jednostki powiatowe działające w ramach Koneckich Dni Profilaktyki z PCPR-em na czele.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *