REKLAMA

Kolejny raz pielgrzymowali do św. Stanisława Kostki w Smarkowie [fotorelacja]

To niezwykła pielgrzymka, w której uczestniczą pielgrzymi z dwóch gmin. Mowa o dorocznej drodze wiernych do kaplicy św. Stanisława Kostki w Smarkowie, gdzie spotykają się pątnicy z Końskich oraz Stąporkowa. W niedzielę 18 września, czyli w dzień patrona miała miejsce już kolejna edycja tej pielgrzymki. 

REKLAMA

Święty Stanisław Kostka to patron ministrantów, polskich dzieci i młodzieży. I to ich szczególnie co roku kapłani zachęcają do uczestnictwa w pielgrzymce do Smarkowa. Przypomnijmy, że w tamtejszej kaplicy znajdują się relikwie św. Stanisława Kostki. Samo miejsce jest wyjątkowe, bo chociaż zarządzane jest przez konecką parafię św. Mikołaja to leży już w gminie Stąporków.

REKLAMA

Rekolekcje w drodze każdego roku są organizowane przez kapłanów właśnie z kolegiaty znajdującej się w centrum Końskich. Pielgrzymi stamtąd wyruszyli w niedzielę już około godziny 8:00 rano. Mała grupa wędrowała wzdłuż drogi krajowej w kierunku Koziej Woli, a następnie Smarkowa. Na miejscu dołączyli też pielgrzymi ze Stąporkowa, Niekłania, Krasnej, a także wierni z samego Smarkowa.

W Kaplicy odprawiona została uroczysta msza święta, a przewodniczył jej ksiądz dziekan Andrzej Zapart, proboszcz parafii św. Mikołaja w Końskich.

Potem miały miejsce atrakcje dla duszy i ciała. Dla wiernych przygotowano minifestyn, poczęstunek, a nawet koncert – ludowego zespołu Smarkowianka. W uroczystości uczestniczyli też przedstawiciele władzy: poseł na Sejm RP Mariusz Gosek i burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska.

Zdjęcia (Parafia św. Mikołaja w Końskich, D. Łukomska, M. Gosek):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *