REKLAMA

Kolorowy i radosny dzień otwarty w Komendzie Policji [wideo, zdjęcia]

W minioną środę Komenda Powiatowa Policji w Końskich zorganizowała Dzień Otwarty dla wszystkich chętnych. Przybyło wiele osób indywidualnych i zorganizowanych grup. 

REKLAMA

„Od godziny 9.30 do 14.30 każdy kto ma ochotę może wejść do jednostki i zobaczyć jak wygląda praca policjanta. Tutaj przed wejściem rozłożyliśmy namiot profilaktyczny, w którym dzieciaki dostają jakieś gadżety np. odblaski. Mamy stoiska rozmieszczone ze sprzętem, między innymi takim jaki funkcjonariusz zakłada wyjeżdżając na mecze. Dzieciaki mogą zobaczyć radiowóz policyjny, każdy może tam wejść włączyć dźwięki, błyski. Zobaczyć od środka jak wygląda radiowóz.” – opowiada podkomisarz Sylwia Sobczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

To głównie najmłodsi byli zainteresowani zwiedzaniem komendy. Do tej jednostki w środę przybyło wiele grup przedszkolnych. Każda z nich mogła spotkać się z policyjną maskotką – Koziołkiem. W namiocie profilaktycznym przeprowadzane były pogadanki, policjanci zachęcali też dzieci do odpowiadania na pytania np. o numery telefonów do służb.

REKLAMA

Podczas dnia otwartego na komendzie pojawiło się też wiele osób indywidualnych – mogły one zobaczyć np. areszt, czyli tak zwany dołek. W sali konferencyjnej wyświetlane były filmy dotyczące między innymi Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz tego co należy zrobić by wstąpić w szeregi policji. Tym drugim tematem szczególnie zainteresowani byli uczniowie klasy mundurowej z koneckiego ZDZ-u, którzy w środę odwiedzili komendę.

Funkcjonariusze zachęcali do wstępowania w swoje szeregi i te słowa naprawdę mieli do kogo kierować. Kolejny rok z rzędu Dzień Otwarty w w koneckiej policji okazał się być frekwencyjny sukcesem.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *