REKLAMA

Koneccy karatecy ciężko trenują, by osiągać kolejne sukcesy [wideo, zdjęcia]

Konecki Klub Karate Kyokushin od maja regularnie działa po przerwie epidemicznej. Pasjonaci karate spotykają się trzy razy w tygodniu w Hali Sportowej przy ulicy Stoińskiego w Końskich by trenować i przygotowywać się do zawodów. Zajęcia wiążą się jednak z ciężką pracą oraz systematycznością. Odwiedziliśmy trening koneckich karateków z naszą kamerą.

REKLAMA

„Treningi są bardzo różnorodne. Mamy gamę ćwiczeń ogólnorozwojowych, a także specjalistycznych, związanych z karate. Karate składa się z trzech elementów – techniki podstawowe, wynikające z tradycji karate. Następnie są formy – interpretowane jest to jako walka z wieloma przeciwnikami. Każdy robi to sam prezentując jedną z form. Wykorzystuje się to w rywalizacji sportowej, jak również przy egzaminach na kolejne pasy, stopnie wtajemniczenia. Ostatni element, czyli walka z przeciwnikiem. Walka sportowa w karate wygląda tak, że dozwolone są wszystkie techniki nożne na wszystkie strefy – uda, tułów i głowę i techniki ręczne – głównie na tułów, nie uderzamy nimi w głowę. Walka w systemie seniorskim jest prowadzona w pełnym kontakcie, kategorie młodzieżowe mają ochraniacze. Im dzieci młodsze, tym ten kontakt jest bardziej ograniczany i zawężana jest pula technik” – mówi nam Mateusz Garbacz, trener w Koneckim Klubie Karate Kyokushin.

Po okresie lockdownu oraz ze względu na wakacje obecnie w klubie łącznie z dwóch grup wiekowych ćwiczy około 50 osób. Mateusz Garbacz ma nadzieję, że w nowym roku szkolnym powróci stan sprzed pandemii, czyli około 70 karateków uczestniczących w zajęciach.

REKLAMA

Treningi odbywają się trzy razy w tygodniu. W uczestnikach zajęć widać zapał oraz chęć do rozwijania swoich sportowych umiejętności. Pod czujnym okiem trenera biją w tarcze oraz sparują między sobą. To między innymi systematyczność i chęć rywalizacji na najwyższym poziomie doprowadziły do odniesienia wielu sukcesów na scenie krajowej oraz międzynarodowej.

„Osiągnięcia mamy dosyć duże jak na tak mały klub. Mamy stosunkowo dużą grupę, która bierze udział w zawodach i teraz też się do zawodów przygotowujemy. W ubiegłym roku młodzież w swoich kategoriach wiekowych, tj. około 14-15-16 lat wygrywała zawody rangi mistrzostw Polski, braliśmy udział w mistrzostwach Europy, jedna osoba była w pierwszej ósemce w swojej kategorii. Mamy nadzieję, że po wakacjach rywalizacja sportowa ruszy i osiągnięcia będą jeszcze większe niż dotychczas” – opowiada nam Mateusz Garbacz.

Wcześniej treningi KKKK odbywały się w Szkole Podstawowej nr 2 w Końskich, obecnie karatecy działają w hali sportowej przy ulicy Stoińskiego. Szczegółowe informacje odnośnie zapisów na zajęcia uzyskacie pod numerem telefonu 607 351 116 lub kontaktując się poprzez fanpage klubu – TUTAJ.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *