REKLAMA

Koneccy Mikołaje 4. Fani motoryzacji znów pomagają [wideo, zdjęcia]

W niedzielne popołudnie na parkingu przy obwodnicy Końskich odbył się specjalny spot charytatywny. Zbierano pieniądze na prezenty, ale i upominki, mastkotki, słodycze i przybory szkolne. Wszystko to trafi do dzieci mieszkających w Wielofunkcyjnej Placówce Pomocy Dziecku i Rodzinie w Stąporkowie. 

REKLAMA

 

REKLAMA

„Spot organizowany jest przez grupę Konecki Motopiknik. Spotkaliśmy się już czwarty raz. Koneccy Mikołaje to akcja charytatywna mająca na celu zbiórkę słodyczy, artykułów szkolnych, upominków i pieniędzy na prezenty dla dzieci i młodzieży z Wielofunkcyjnej Placówki Pomocy Dziecku i Rodzinie w Stąporkowie” – opowiada nam Kamil Szlęzak, organizator akcji.

W poprzednich latach w pomoc dla dzieci ze stąporkowskiej jednostki włączało się mnóstwo fanów motoryzacji. Nie inaczej było i tym razem – na spocie mogliśmy obejrzeć wypicowane współczesne bryki, ale i nieco starsze samochody. Panowała świetna atmosfera, nie zabrakło rozmów o autach, ale nie tylko. Przede wszystkim jednak realizowano cel – zbiórkę dla dzieci  –„Dzieciaki poprosiliśmy o to by napisały listy do św. Mikołaja, więc wiemy jakie prezenty byłyby mile widziane. Cała akcja trwa równo dwa tygodnie od dzisiaj, czyli do 10 grudnia” – tłumaczy Szlęzak.

Na zakończenie akcji „Koneccy Mikołaje” swoimi brykami podjadą do placówki w Stąporkowie i jako pomocnicy prawdziwego św. Mikołaja wręczą prezenty dla dzieci przebywających w placówce.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *