REKLAMA

Konecki Klub Karate Kyokushin podbijał Norwegię [zdjęcia]

W minioną sobotę sześcioosobowa reprezentacja Koneckiego Klubu Karate Kyokushin wzięła udział w turnieju Kyokushin Open 2020, który odbywał się w Bergen w Norwegii. Nasi młodzi zawodnicy przywieźli stamtąd wiele medali, ale jak podkreśla trener tym razem to nie wyniki sportowe były najważniejsze. 

REKLAMA

W Bergen odbyły się kameralne zawody, w których udział wzięli reprezentanci klubów z Norwegii, Szwecji i Polski. Konecki Klub Karate reprezentowali Oliwia Małecka, Martyna Białecka, Zofia Kozielska, Filip Nowocień, Amelia Łyczek i Jakub Owczarek.

REKLAMA

Konecka Drużyna zaprezentowała się bardzo dobrze.
1 miejsce zajęli: Zosia Kozielska, Martyna Białecka, Oliwia Małecka i Filip Nowocień
2 miejsce: Jakub Owczarek i Amelia Łyczek
Ponadto Filip otrzymał wyróżnienie za najlepszą walkę finałową.

„Dla mnie jako trenera bardzo ważna była otoczka całego przedsięwzięcia. Przede wszystkim to, że na turniej lecieliśmy samolotem, na miejscu korzystaliśmy z komunikacji publicznej oraz poznawaliśmy zwyczaje w kolejnym kraju, które nie są bez znaczenia, chociażby przy kontroli wagi i weryfikacji zawodników. Chciałbym aby oprócz aspektów stricte sportowych, które są niezmiernie ważne zawodnicy obyli się i doświadczyli różnych sytuacji, które pojawiają się podczas wyjazdów zagranicznych. Uważam, że obycie w różnych sytuacjach pozwoli zawodnikom bardziej skupić się na starcie podczas udziału w imprezach dużej rangi w przyszłości” – opowiada nam Mateusz Garbacz, trener w Koneckim Klubie Karate Kyokushin.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *