REKLAMA

Konecki Nowy Ogólniak kuźnią talentów? [wideo, zdjęcia]

II Liceum Ogólnokształcące w Końskich może się pochwalić wybitnymi absolwentami oraz licznymi osiągnięciami w dziedzinach naukowych oraz sportowych. Tym samym szkoła chce zaprosić w swoje mury nowych uczniów. Najlepsi uczniowie szkoły wspominają lata spędzone w murach szkoły i opowiadają o tym, co robili i robią po ukończeniu liceum.

REKLAMA

II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie w Końskich to nowoczesna szkoła, która od lat cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród uczniów wybierających dalszą drogę edukacji. Współpracując z uczelniami wyższymi, realizuje projekty zarówno w zakresie nauk humanistycznych, jak i ścisłych, szczególnie matematyki i chemii.

Nauczyciele w tej placówce starają się stwarzać i zapewniać uczniom warunki wszechstronnego rozwoju. Okazją do sprawdzenia nabytych umiejętności i wiedzy są niewątpliwie konkursy i olimpiady przeprowadzane na różnych szczeblach: szkolnym, gminnym, powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym. Za każdym razem belfrzy z wielką satysfakcją przyjmują wiadomości o osiągnięciach swoich uczniów. A tych naprawdę nie brakuje.

REKLAMA

Z wielką pasją i zaangażowaniem uczniowie szkoły przygotowują się do olimpiad matematycznych, co można zaobserwować po wynikach. Największym sukcesem były brązowe medale dwóch uczniów: Piotra Ambroszczyka na Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej w Hongkongu oraz Macieja Dziuby na tej samej olimpiadzie w Rio de Janeiro. Maciej Dziuba zdobył także złoty medal na 12. Środkowoeuropejskiej Olimpiadzie Matematycznej MEMO 2018. Nasi uczniowie byli również finalistami Ogólnopolskiej Olimpiady Matematyczne oraz laureatami w Konkursie Matematycznym MAT.

Źródło: II LO w Końskich

Dużym sukcesem młodzieży II LO jest uzyskanie tytułu finalistów w: Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Mózgu (laureaci uzyskują prawo do studiowania na wszystkich kierunkach PUM z pominięciem procedury rekrutacyjnej), Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym, Wiedzy o Kanadzie Discover Canada, Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH – geografia, matematyka, chemia i fizyka.

Nasi uczniowie brali również udział w etapach centralnych lub regionalnych następujących konkursów i olimpiad: Olimpiadzie Biologicznej, Ogólnopolskim Konkursie Geologicznym „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”, Olimpiadzie Wiedzy
o Żywieniu i Żywności, Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej, Ogólnopolskim Konkursie na Pracę z Literatury. Od lat szkoła odnosi też znaczące sukcesy w Wielkiej Lekcji Geografii, zarówno drużynowo jak i indywidualnie zajmowaliśmy wielokrotnie pierwsze miejsce w kraju.

Uczniowie szczególnie uzdolnieni corocznie obejmowani są zajęciami w ramach Indywidualnych Programów Nauczania, np. z matematyki, języka angielskiego, języka niemieckiego.

Młodzież od lat doskonale radzi sobie także w konkursach językowych, osiągając bardzo dobre wyniki np.: w Olimpiadzie Języka Niemieckiego, Konkursie Języka Angielskiego Fox, konkursach języka niemieckiego. Stało się to inspiracją do podjęcia kolejnych działań, by spełnić oczekiwania uczniów związane z kształceniem językowym. Dziś szkoła może pochwalić się tym, że jako pierwsza w województwie wprowadziła klasy dwujęzyczne. Lekcje wiedzy o społeczeństwie i historii prowadzone są w języku angielskim. Uczniowie
z tych klas mogą zdawać maturę na poziomie dwujęzycznym.

II LO w Końskich realizuje także międzynarodowe projekty w ramach programu Erasmus+ koordynowane przez nauczycielki Małgorzatę Świtakowską i Jolantę Kozubską. W ramach wymiany międzynarodowej w szkole odbywały się zajęcia prowadzone przez wolontariuszy z różnych krajów, m.in. z Niemiec, Irlandii i Stanów Zjednoczonych. Młodzież z tej placówki odwiedziła takie kraje jak: Grecja, Niemcy, Chorwacja, Włochy, Litwa, Portugalia, Hiszpania, Bułgaria i Francja.

Źródło: II LO w Końskich

Co roku szkoła włącza się także w konkursy powiatowe, m. in. takie jak: Powiatowy Konkurs Historyczno – Literacki „Ocal od zapomnienia Żołnierzy Wyklętych”, Konkurs Języka Niemieckiego, „Patriotyzm w XXI wieku”, konkursy plastyczne i muzyczne.
Uczniowie II LO mają duże osiągnięcia także w sporcie, przede wszystkim lekkiej atletyce.

W biegach rozstawnych i sztafecie szwedzkiej szkołę reprezentowały mistrzynie i wicemistrzynie województwa. Uczennice wraz z opiekunem Mariuszem Brzozowiczem wielokrotnie brały udział w biegach ulicznych w dużych miastach. W zawodach powiatowych młodzież świetnie radziła sobie w takich dyscyplinach jak: piłka nożna, koszykówka, siatkówka, badminton czy tenis stołowy.

Osiągnięcia absolwentów II LO:

Piotrek Ambroszczyk–trzykrotny finalista i dwukrotny laureat olimpiady matematycznej. Zdobył brązowy medal na międzynarodowej olimpiadzie matematycznej i srebrny medal na środkowoeuropejskiej olimpiadzie matematycznej.
Marek Misztal – laureat olimpiad: matematycznej, fizycznej i astronomicznej, zdobył srebrny medal na 33ej Międzynarodowej Olimpiadzie Fizycznej.
Maciej Dziuba – był pięciokrotnym laureatem olimpiady matematycznej , zdobył brąz na międzynarodowej olimpiadzie matematycznej, dwa złota na środkowoeuropejskiej olimpiadzie matematycznej i
Mikołaj Grzebieluch – finalista i laureat olimpiady matematycznej , dwukrotny laureat międzynarodowego konkursu matematycznego- kangur.
Natalia Staciwa i Zuzanna Staciwa – znane nam autorki książki „Wojenne i powojenne losy Polaków. Na podstawie wspomnień naszych dziadków”, obecnie Natalia studiuje prawo na Uniwersytecie Łódzkim, a Zuzanna medycynę na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

Zdjęcia (II LO w Końskich):

Materiał sponsorowany

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *