REKLAMA

Konecki zespół Pasja zaśpiewał na Zamku Królewskim! [zdjęcia]

W sobotę 12 listopada w Warszawie Zespół PASJA zaśpiewał dla Niepodległej podczas finału Ogólnopolskiego Konkursu Pieśni Patriotycznej „Śpiewam mojej Ojczyźnie”, którego organizatorem była Akcja Katolicka w Polsce. Była to nagroda za wygraną w regionalnych eliminacjach.  Finał koncertu odbył się na Zamku Królewskim. 

REKLAMA

Już po raz siódmy soliści, chóry i zespoły ze wszystkich diecezji w Polsce spotkały się w Warszawie, aby podsumować regionalne konkursy i przeglądy pieśni patriotycznych. Wybrzmiałe pieśni połączyły pokolenia. Swoją radość i dumę z bycia Polakami wyśpiewały na scenie sali koncertowej dzieci, młodzież i dorośli, nagrodzeni oklaskami licznie zgromadzonej publiczności.

REKLAMA

Zespół wokalno-instrumentalny PASJA (laureat w diecezji radomskiej) pod kierunkiem Anety Karbownik wykonał dwa utwory: „Taka jest moja modlitwa” oraz „Głodni Niepodległości”. Na scenie zamkowej wystąpili: Jakub Frączyk, Maria Juszczyk, Marta Marczyńska, Gabriela Szewczyk, Nadia Am Ali oraz Szymon Śliwak. To uczniowie ze szkół podstawowych w Stadnickiej Woli i Modliszewicach. W warszawskim koncercie naszemu zespołowi towarzyszyli Anna Ślufarska oraz Janusz Bielecki z Akcji Katolickiej w Gowarczowie – organizatorzy wspomnianego konkursu w powiecie koneckim.

Zaznaczmy jeszcze, że Konkurs Pieśni Patriotycznej „Śpiewam mojej Ojczyźnie” odbywał się pod honorowym patronatem prezydenta Andrzeja Dudy.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz