REKLAMA

Zasadzili kolejne miododajne drzewa i krzewy [zdjęcia]

W środę 9 listopada w pobliżu bloku przy ulicy Gimnazjalnej w Końskich odbyła się akcja sadzenia drzew i krzewów miododajnych.

REKLAMA

Gmina Końskie już po raz trzeci wzięła udział w projekcie organizowanym przez Samorząd Województwa Świętokrzyskiego pn. „Zakup drzew i krzewów miododajnych przeznaczonych do nasadzeń na terenach zieleni dostępnych publicznie w województwie świętokrzyskim – 2022 r.” Spełniając warunki konkursu gmina otrzymała kilkadziesiąt sadzonek drzew gatunku śliwa wiśniowa oraz krzewów typu tawuła szara. W akcji sadzenia udział wzięli burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański, zastępca burmistrza Marcin Zieliński, radni Karol Cygankiewicz, Zbigniew Kucharski, pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Końskie oraz mieszkańcy. Rośliny mają przyczynić się do zwiększenia lokalnej bazy pokarmowej dla pszczół i innych owadów zapylających. Oprócz drzew miododajnych, posadzono sadzonki dębów, lip oraz klonów.

REKLAMA

Całkowity koszt realizacji zadania sfinansowany został z budżetu województwa świętokrzyskiego oraz dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Zdjęcia (UMiG Końskie):

REKLAMA

2 thoughts on “Zasadzili kolejne miododajne drzewa i krzewy [zdjęcia]

  1. Kon pisze:

    Nie mogę zrozumieć tego Pana w czerni , tu nasadzenia drzewek na osiedlu jaki ekolog.Rynek sam beton ,Sielpia ogołocona z drzew z krzewów ,stawy zmienione w zbiorniki strażackie – ekolog

  2. Bober pisze:

    Chłopok ze wsi a jak delikatnie trzyma łopatę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *