REKLAMA

Koneckie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z finansowym wsparciem [wideo, zdjęcia]

We wtorek w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Kozowie zebrali się prezesi oraz młodzieżowe drużyny pożarnicze z całego powiatu koneckiego w związku z przyznaniem młodzieży strażackiej dofinansowań ze Skarbu Państwa na pomoce dydaktyczne i umundurowanie. Wręczali je między innymi wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz i marszałek województwa Andrzej Bętkowski. 

REKLAMA

Oprócz wspomnianych, na strażackiej uroczystości pojawili się: nadbryg. Krzysztof Ciosek –  Komendant  Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, młodszy brygadier Ryszard Stańczak – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Końskich, przedstawiciel samorządu powiatu starosta konecki Grzegorz Piec oraz samorządu gminy Smyków, zastępca wójta Jerzy Duda.

REKLAMA

-„W dniu dzisiejszym OSP Kozów zostały przekazane promesy z dotacji celowej (rządowej dotacji celowej), dla młodzieżowych drużyn pożarniczych. Są to środki, które zostaną wykorzystane na zapewnienie młodzieżowym drużynom pożarniczym z terenu powiatu koneckiego umundurowania, teleinformatyki i torów przeszkód między innymi. Środki te pochodzą, tak jak wspomniałem, z dotacji celowej, i jest to  90 513 zł dla trzynastu drużyn z terenu powiatu koneckiego. Największe środki dostały dwie jednostki OSP Ruda Maleniecka i OSP Modliszewice. W tych jednostkach będą zakupione tory, które będą służyły wszystkim jednostkom dla młodzieżowych zawodów pożarniczych” –  mł. bryg. Ryszard Stańczak, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej.

mł. bryg. Ryszard Stańczak – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej, Zbigniew Koniusz – Wojewoda Świętokrzyski, Andrzej Bętkowski – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego

„Trzynaście jednostek otrzymało wsparcie. Jestem przekonany, że jednostki wykorzystają to w sposób najwłaściwszy z właściwych. Cieszę się tym bardziej, że to u mnie na terenie mojej gminy w Kozowie, bardzo bliskim memu sercu. Cieszę się, że ta uroczystość się odbyła. Cieszę się, że znakomici goście przybyli: pan generał, pan wojewoda, pan marszałek, pan komendant powiatowy tak, że cieszę, że w ogóle mogłem w tym uczestniczyć” – mówił Grzegorz Piec.

Wspomniane dwie jednostki z największym dofinansowaniem, Ruda Maleniecka i Modliszewice, otrzymają po 22 tys. złotych. Pozostali, kwoty nieco mniejsze. Sumarycznie daje to blisko 100 000 zł na powiat.

Nadbryg. Krzysztof Ciosek – Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, przedstawiciel powiatu Grzegorz Piec – Starosta konecki a zarazem Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP W Końskich i gminy, Jerzy Duda – zastępca wójta gminy Smyków

Po wręczeniu promes przybyli goście w krótkich wystąpieniach zwrócili się do obdarowanych. Jako pierwszy głos zabrał wojewoda Zbigniew Koniusz, po nim marszałek Andrzej Bętkowski i nadbryg. Krzysztof Ciosek.

-„Ładnie wam w tych mundurach, ładnie wam z tymi promesami, ale tak naprawdę jesteście jedna wielką drużyną. Pamiętajcie, że takiej rodziny macie bardzo dużo – przeszło 6000 w kraju. To jest armia ludzi – 72 tysiące młodych ludzi, którzy parają się na razie profesją pożarniczą. To jest dużo. Świętokrzyskie to też jest niemało i niemało dostajemy. Dostajemy milion złotych na właśnie tego typu wydatki związane z wami. Każdy pieniądz wydany na was zwróci się stukrotnie i ja o tym doskonale wiem. Dziękuje wam za to, że chcecie swój czas poświęcać na to by doskonalić się” – przemawiał wojewoda.

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z powiatu koneckiego otrzymały środki z rezerw rządowych

„Chciałbym żebyście zapamiętali to odznaczenie nie tylko przez to, że są zacni goście, ale dlatego, że takie wydarzenie – jak ja pamiętam – nie miało nigdy miejsca, żeby młodzieżowe drużyny pożarnicze otrzymywały specjalnie dedykowane środki na to żeby poprawić swoje wyposażenie, swój sprzęt. Dlatego to jest tak istotne, bo rząd polski, obecny rząd polski, naprawdę straży pomaga” – dodał marszałek Bętkowski.

„Panie wójcie, druhny i druhowie, czego życzyć? Macie pieniążki. Mam nadzieję, że będą jak najlepiej wykorzystane. Ale musze serdecznie podziękować szczególnie tym najmłodszym, bo jakże ważne jest, szczególnie w dzisiejszych czasach to, że potraficie się oderwać od komputera i telefonu, i robić coś ponad to, więcej niż osoby w waszym wieku, że zainteresowaliście się pożarnictwem, sportem pożarniczym, że realizujecie swoje pasje w straży, bo to wy kiedyś przejmiecie pałeczkę po swoich starszych, nazwijmy to, druhach przełożonych. Serdecznie wam gratuluję tych środków. jestem przekonany, że najbliższe zawody sportowo pożarnicze młodzieżowych drużyn na terenie powiatu koneckiego będą wizualnie inaczej wyglądać. Jestem o tym przekonany” – zakończył Komendant Świętokrzyskiej Państwowej Straży Pożarnej, nadbryg. Krzysztof Ciosek.

W trakcie uroczystości promesy otrzymały Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z Modliszewic, Rudy Malenieckiej, Stąporkowa, Kozowa, Fałkowa, Królewca, Miedzierzy, Radoszyc, Wilczkowic, Bedlna, Gowarczowa, Lipy i Czermna.

Zdjęcia (Grażyna Tysiąc i Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach):

 

REKLAMA

One thought on “Koneckie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z finansowym wsparciem [wideo, zdjęcia]

  1. Poszkodowana przez strażaka pisze:

    Mieszkam w sąsiedztwie wiceprezesa miejscowej OSP.
    Rodzina ta – dwóch braci z matką, stosuje wobec mnie hejt i oczernia w lokalnym środowisku. Przyczyną jest moje zainteresowanie sprawą wyrzucania odpadów w okolicznych lasach. Za posesją mają śmietnik, butelki po alkoholu, wysypiska, wszystko wskazuje na nich, las jest prywatny, należy do innych osób. Zgłoszenia policji nie przynoszą re,ultatu, w/w ma wśród nich znajomych .Od kilku lat na ich podwórku dzieją się dantejskie sceny pies szaleje, ujada, wpada we wściekłość o tych samych porach i trwa to batdzo długo. Wszystko wskazuje na drażnienie. W/w posyępują po bandycku, za zgłoszenia policji zakłócania spokoju zostałam podana do sądu o zniesławienie, bo pies rzekomo szczeka kiedy przyjeżdżam do domu rowerem. Nawet gdyby była to kwalifikuje się to pod paragraf. Znajomości z policją rodzą patologie, a ta jest jedną z nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *